آمار گرت بیل؛ هر گل، 2میلیون یورو

آ. ......

آ. ...

آ. اس در گزارش روز سه شنبه خود نوشت: از زمان پیوستن «گرت بیل» به جمع کهکشانی ها در سال 2013 تاکنون، مادریدی ها در مجموع مبلغی معادل 236 میلیون یورو در طول 6 سال حضور در برنابئو روی مرد ولزی سرمایه گذاری کرده اند.
مهاجم تیم ملی ولز در سال 2013 با قراردادی به ارزش 101میلیون یورو از تاتنهام راهی مادرید شد و در پایان فصل جاری و در بحبوحه گمانه زنی‌ها در رابطه با اتمام روزهای حضور وی در پایتخت اسپانیا، مدت اقامت وی در برنابئو به 6 سال خواهد رسید.
براساس گزارش روزنامه گاردین دستمزد خالص سالانه بیل در سه سال نخست حضور در مادرید 18میلیون یورو اعلام شد و پس از امضای قرارداد جدید که تا سال 2022 ادامه خواهد یافت، دستمزد سالانه وی به ازای هر فصل به 27 میلیون یورو افزایش یافت؛ با حسابی سرانگشتی به این نتیجه می رسیم که مادریدی ها در مجموع مبلغ 236 میلیون یورو در مدت تقریبا 6 سال برای وی سرمایه گذاری کرده اند. در صورتی که مبلغ مذکور را در قالب ارزش پولی به ازای گل های زده شده توسط بیل محاسبه و بیان کنیم؛ نتایج به دست آمده مغز را قلقلک خواهد داد. بیل در مجموع 102گل برای رئال به ثمر رسانده و این بدان معناست که با توجه به دستمزد خالص دریافتی، هر گل بیل برای سفیدپوشان 2.3 میلیون یورو آب خورده است!