آمانوف: مجیدی گفت در تهران منتظرت هستم

هافبک ازبکستانی می‌گوید باشگاه استقلال روی قرارداد ۲.۵ ساله با او تاکید داشته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، عزیزبک آمانوف هافبک ازبکستانی که مورد توجه استقلال قرار گرفته و با این باشگاه به توافق هم رسیده، در گفت‌و‌گو با سایت اسپورت ازبکستان درباره حضورش در ایران صحبت کرده است.

او گفت: وقتی با تیم ملی ازبکستان در اردوی دبی بودیم، پیشنهادی از جانب باشگاه استقلال دریافت کردیم. در واقع پیش از آن نیز شایعاتی درباره علاقه‌مندی این باشگاه به جذب من مطرح بود. وقتی ما با تیم ملی به دبی رسیدیم، پیشنهادی رسمی از باشگاه ایرانی دریافت کردیم. سرمربی استقلال (فرهاد مجیدی) به شخصه من را برای تیمش می‌خواست. در ابتدا فکر نمی‌کردم که علاقه‌مندی استقلال به جذب من جدی باشد، اما سرمربی این تیم نسبت به عقد قرارداد با من خیلی علاقه‌مند بود. پس از آن بود که این پیشنهاد را در نظر گرفتم و در نهایت به توافق رسیدیم.


او که یک‌سال دیگر با لوکوموتیو تاشکند قرارداد‌ داشت، درباره نحوه انتقالش به استقلال تاکید کرد: باشگاه لوکوموتیو با جدایی من موافقت کرده است. نمی‌دانم در مذاکرات بین دو باشگاه چه گذشته است، اما این را می‌دانم که دو باشگاه به توافق رسیده‌اند و بقیه ماجرا حالا به من مربوط می‌شود.


هافبک تیم ملی ازبکستان درباره قراردادش با استقلال گفت: قرارداد من با استقلال دو و نیم ساله است. باشگاه استقلال به من پیشنهاد قراردادی دو و نیم ساله داد و خواستار عقد قراردادی بلندمدت بودند. صادقانه باید بگویم که من می‌خواستم با آنها قراردادی یک و نیم ساله ببندم، اما استقلال روی عقد قراردادی دو و نیم ساله تأکید داشت. ما در این زمینه با هم مذاکره کردیم و در نهایت من پیشنهاد آنها را برای عقد قراردادی دو و نیم ساله پذیرفتم.


آمانوف درباره حضورش در یکی از تیم‌های پرطرفدار فوتبال آسیا نیز گفت: برای این چالش‌های جدید آماده هستم. می‌خواهم خودم را به‌عنوان لژیونر آزمایش کنم. من به خدا اعتقاد دارم. هیچ انسانی هرگز نمی‌تواند صد درصد آماده باشد. در این مورد به خدا ایمان دارم. هر اتفاقی که در استقلال برایم بیفتد، سرنوشت من است، اما تمام تلاشم را در آنجا خواهم کرد.


مهاجم جدید استقلال صحبت‌هایش را این‌طور ادامه داد: با دریافت پیشنهاد رسمی از استقلال، در مورد آنها تحقیقاتم را آغاز کردم و بازی‌هایی از این تیم را دیدم. در لیگ برتر ایران همیشه قوی‌ترین بازیکنان بازی کرده‌اند. رقابت برای قهرمانی تا آخرین لحظه ادامه دارد، اما وقتی به آنجا بروم و با چشمان خودم همه چیز را ببینم، می‌توانم پاسخ دقیق و واضحی به این پرسش شما بدهم. هنوز نمی‌توانم تفاوت را با توجه به چیزهایی که از پای تلویزیون دیده‌ام، به شما بگویم.


آمانوف در پاسخ به این پرسش که آیا با فرهاد مجیدی صحبت کرده است، گفت: یک‌بار با فرهاد مجیدی صحبت کردم که او به من گفت که در استقلال منتظر تو هستم و می‌خواهم هر چه سریع‌تر به این‌جا بیایی و به‌زودی تو را خواهیم دید.

تگ ها


استقلال تهران عزیزبک آمانوف فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال