موافق اخراج شفر نبودم!/خطیر: اولین بار فروردین ماه با استرا تماس گرفتم!

معاون ورزشی پیشین باشگاه استقلال نشست خبری برگزار کرد تا از عملکرد یک ساله خود دفاع کند....

آمده ام از عملکرد یک ساله ام دفاع کنم

به گزارش خبرنگار مدال، علی خطیر در ابتدای صحبت هایش گفت: من از زندگی خود گذشتم و به استقلال آمدم. من پول هم خواستم و ۲۰۰ میلیون تومان قرارداد داشتم که معادل قرارداد یک بازیکن جوان استقلال است که تا به حال یک ریال آن را هم نگرفته‌ام. نمی‌خواهم مثل خیلی از آقایانی که از استقلال می‌روند و به جنازه این تیم لگد می‌زنند تا خودشان را محبوب کنند، رفتار کنم. من آمده‌ام که از عملکرد یک ساله خودم دفاع کنم.

وی در ادامه گفت: ما هر دفعه آمدیم پول بگیریم، گفتند که پول طلب بازیکن مانده است و باید هزینه‌های دیگری را پرداخت کنیم. روزی که من به استقلال‌ آمدم می‌دانستم قرار است به کجا بیایم. می‌دانستم که قرار است فحش بخورم و تهمت ناروا بشنوم. این برای من تازگی نداشت.

وقتی شما روی منافع بعضی‌ها پا می‌گذاری، قطعا یک سری دشمن پیدا خواهی کرد....

استراماچونی هم می خواست بزرگان تیم بمانند

خطیر در خصوص جدایی مهدی رحمتی گفت: رحمتی هم مثل من مورد آماج حملات غیر منصفانه قرار گرفت. او و منتظری می توانستند به استقلال کمک کنند. کاری که بزرگان تیم می توانستند انجام دهند من و هیچکس دیگری نمی تواند انجام دهد. استراماچونی هم می خواست بزرگان تیم بمانند. فتحی هم میخواست که رحمتی برگردد. اگر به این دو بی احترامی کردم امیدوارم من را ببخشند. رحمتی خیلی بد از استقلال جدا شد، حق او این نبود.

می توانم حدس بزنم چه کسی اسناد را لو داده است

معاون پیشین باشگاه استقلال درخصوص چگونگی لو رفتن برخی اسناد باشگاه توضیح داد: می توانم حدس بزنم چه کسی اسناد را لو داده است. من، فتحی، دبیرخانه، مالی باشگاه و سازمان لیگ
کلا همین ها به اسناد دسترسی داشتند. حال چگونه لو رفته است را خبرنگار تسنیم می تواند بگوید و توضیح بدهد که اسناد را از کجا آورده است. من یک مدت ارتطباتم را با خبرنگار تسنیم قطع کردم. قبلا با او رفاقت داشتم اما یک مدت جدا شدیم. کار او خوب و حرفه ای نبود.

کسی که حق رشد نورافکن را بخشید در حق استقلال ظلم کرد

علی خطیر درباره قرارداد امید نورافکن نیز گفت: نامه ای که بابت بخشیده شدن حق رشد نورافکن به باشگاه شالروا ارسال شده است در باشگاه استقلال وجود ندارد. کسی که حق رشد نورافکن را بخشیده است در حق استقلال ظلم کرده است. حق رشد نورافکن 240 هزار دلار بوده که فقط 50 هزار دلار به استقلال رسیده است. مسئولین مربوطه باید به این داستان ورود کنند.

وی در ادامه گفت:  افتخاری به شارلوا نامه زد که ما حق رشد نورافکن را به شما می بخشیم ! چه کسی به شما این اجازه را داده که حقش را ببخشی آقای افتخاری ؟! شما چگونه این کار را کردی؟ وقتی این موضوع را دنبال کردم بعضی ها با من بد شدند.

در باشگاه صداقت ندیدم

معاون پیشین استقلال درباره ارتباطش با بازیکنان گفت: هرگز با بازیکنی تماس نگرفتم! یک نفر بیاید بگوید من با او تماس گرفته ام ! ایجنت مداقع حقوق خود و بعد بازیکن است ، من هم مدافع حقوق استقلال هستم. روزی که استرا دستیارانش را فرستاد سوالش این بود که هر بازیکن با کدام ایجنت است!  این معنی اش این است که وقتی یک سری بازیکن با یک ایجنت باشند ممکن است باندی شکل بگیرد. درد من اینجا بود، وقتی یک ایجنت 5-6 بازیکن من را داشته باشد مشکل ایجاد می شود.  کاری نداشت که من به بازیکن وقتی 4 میلیارد بخواهد بگویم می دهم و بشوم آدم خوبه ماجرا! خیلی، در باشگاه صداقت ندیدم. افتخار می کنم اگر ایجنت گفته باشد خطیر نگذاشت من وارد باشگاه شوم. فتحی یکی از بهترین مدیرانی بود که با او کار کردم. او هم یک جایی مجبور شد با فلان فرد کار کند. نمی دانم چرا روی یک سری از اعتقاداتش پا گذاشت، تنها دلخوری ام از او این است واگرنه فتحی یک انسان بی نظیر بود...

اولین بار فروردین ماه با استرا تماس گرفتم!

علی خطیر درباره حضور استراماچونی در استقلال اظهار داشت: آوردن استرا آسان نبود او یک برند است. اولین بار فروردین ماه با او تماس گرفتم! من به او اعتقاد داشتم. دنبال مربی جوان و با انگیزه بودم. خودم به شخصه مربیان ایتالیایی را خیلی دوست دارم!  رحمان رضایی در آوردن استرا به ما کمک کرد چون ایجنتش یکی بود و رحمان هم دوست من بود. بعد از بررسی های فراوان، استراماچونی بالاخره به ایران آمد. من قبلا به او گفتم که در استقلال نمی مانم. ناراحت شد که داری من رو می آوری بعد خودت می روی؟! از مشکل خانوادگی ام گفتم و... گفت بمان تا کمی وضعیت ثابت بشود و بعد اگر خواستی، برو. دیگر دیدم که هسته اصلی تیم بسته شده، سپس اتفاق آخر هم افتاد و من تصمیم گرفتم که بروم. احساس کردم که به خاطر من استقلال را می زنند. اگر استرا ناراحت شده باشد از او عذرخواهی می کنم. هر کمکی که بخواهد هر جایی صادقانه در خدمتش هستم به خودش هم گفتم و او به نوعی موافقت کرد.

 لیست خروجی می نویسید بعد با آن ها مذاکره می کنید؟!

خطیر در ادامه درباره یکی از اعضای هیئت مدیره به نکات جالب توجهی اشاره کرد و گفت: همه می دانند کدام عضو هیات مدیره روی تخته اسم کسانی که باید بروند را نوشت. رحمتی، منتظری، چشمی، حیدری و کریمی، این ها را نوشت و همه را متقاعد کرد که این ها نباید باشند!  بعد من شدم آدم بده ماجرا این ها شدند آدم های خوب ! شما اسم یک سری را در لیست خروجی می نویسید بعد با آن ها مذاکره می کنید؟ مگر می شود ؟! خواستید من را خراب کنید؟!  می دانید چقدر فحش به من فحش می دادند! اینجا فکرکردم خیلی بی غیرتم!  دیگر حرف نمی زنم مگر این که آنها حرف بزنند، آن وقت اسناد را رو می کنم

شما پرونده‌تان سیاه است! 

معاون مستعفی باشگاه استقلال در حمله ای عجیب به مدیرعامل پیشین استقلال گفت: شما پرونده‌تان سیاه است! شما انتقاد نکنید! آقای فتح‌الله‌زاده خط ندهید که افراد دیگری حرف بزنند!

وی ادامه داد: آقای فتح‌الله‌زاده به من می‌گویند خیلی استعفا می‌دهد! آقای فتح‌الله! شما خیلی مصاحبه می‌کنید. شما به چه حقی و چرا این قدر مصاحبه می‌کنید؟! بگذارید استقلال نفس بکشد، استقلال آرامش می‌خواهد. من رفته‌ام تا به هوای من استقلال را نزنند.

منتظری گفت گفت تا چک را نفرستید برنمی گردیم

علی خطیر درباره اتفاقاتی که در هفته های پایانی لیگ هجدهم افتاد گفت: رحمتی راضی به اعتصاب نبود. چندبازی آخر نتوانست نقش کاپیتانی را بازی کند، نمی توانست، جو علیه اش شده بود. از منتظری خواهش کردم تیم را برگرداند. به او گفتم تو نماینده شورای صنفی بازیکنان نیستی تو کاپیتان تیمی، گفت که چک را برایم بفرست بگویم بازیکنان برگردند! / گفت تا چک را نفرستید برنمی گردیم.  آن اتفاق، اتفاق بسیار بدی در تاریخ استقلال بود. نه که آنها حق نداشته باشند، حق داشتند اما هوادار چه می شود؟ حق او چه می شود ؟رحمتی برگشت اما گفت اگر بازی کنم به من می گویند خائن. مجیدی با بازیکنان صحبت کرد که برگردند. او از اعتبارش استفاده کرد و دو، سه بازی قبل بازیکنان به اعتبار او به زمین رفتند اما دیگر آن بازی آخر نمی شد کاری کرد..

به گوش شفر رساندند که خطیر می خواهد اخراجت کند

خطیر درباره شکرآب شدن اوضاع میان او و شفر توضیحاتی ارائه داد و گفت: شفر ابتدا با من ارتباطش بهتر از بقیه بود اما وقتی منافع استقلال را در نظر می گرفتم و برایش می جنگیدم، با من بد شد.  یک سری دشمن در داخل است که نمی گذارند.... او در جلسه با من بد دست داد، بعد از جلسه به او پیام دادم گفتم دوتا سیگنال بد فرستادی داستان چیست؟ پیام را سین کرد اما جواب نداد. بعد در مراسم ختمی او با من دست نداد اما با بقیه دست داد! عصر با فتحی تماس گرفتم گفت نگران نباش حلش می کنم. فتحی بعد گفت به گوش شفر رسانده اند که خطیر می خواهد اخراجت کند. داستان این بود بعد از بازی باسایپا جلسه گذاشتیم، من گفتم باید پلن دوم داشته باشیم اتفاقا من مخالف اخراج شفر بودم به خاطر قرارداد سنگینش، گفتم 4 بازی آخر اگر نتیجه نگرفت بگوییم ساشا اخراج شود! چون یک سری از مشکلات از ساشا بود. من به شفر حق می دهم چون وقتی یکی بیاید بگوید یکی که دوستت هست، می خواهد اخراجت کند، قطعا ناراحت می شوم. به او حق می دهم! ولی من منافع باشگاه را در نظر گرفتم. قرار نبود چیزی از جلسه خارج شود. او تا آخرین روز هم هی می گفت پلن B!...

هیچوقت موافق اخراج شفر نبودم

معاون پیشین استقلال در ادامه تاکید کرد: هیچوقت موافق اخراج شفر نبودم اما می دانستم فصل بعد با او موفق نمی شویم و اظهار داشت: دنبال این بودیم که دوستانه از او جدا شویم. بعد از باخت به پدیده ترسیدیم که سهمیه هم نگیریم. مجیدی نتایج بدی نگرفت اگر گل بازی با نفت ابادان قبول می شد او نتایج رویایی گرفته بود، گرچه کاری که بعد از بازی با پدیده کرد، اشتباه بود. می دانستیم شفر بماند بازی ها آسان است و نتیجه میگ یرد و آن وقت همین هوادار نمی گذارد او از استقلال برود. ما دوست داشتیم یک مربی جوان بیاید ما را از روزمرگی نجات دهد. شفر تمریناتش متنوع نبود!  همین پاتوسی می گفت من کجا آمده ام ما تمرین نداریم، آنالیز نداریم...اواخر دیگر من را به تمرین راه نمی دادند. حتی بازیکن جرات نداشت با من سلام علیک کند چون بعدا باید روی نیمکت می نشست.  چندبار به شفر گفتیم تعلیق شدی. اگر روزی که بعد از تعلیق به محل تمرین رفت، من آنجا بودم می گفتم بیاید کنار تمرین.. ولی آن فیلم، فیلم بود!  آن فیلم هیچ تاثیری در قضاوت حقوقی ندارد، ولی کار، کار قشنگی نبود...

از همه می خواهم پشت سرمربی تیم باشند 

خطیر در بخش پایانی صحبت هایش گفت: از خلیل زاده تشکر می کنم. او چندبار در مشکلات مالی و حقوقی به ما کمک کرد. در گلوگاه ها کمک کرد، او پای کار تر از بقیه است. از او تشکرمی کنم. از فتحی تشکر می کنم مثل برادر و دوست بودیم. اگرچه از او دلخوری هایی دارم اما شاید به خاطر مصلحت استقلال بوده و من او را خیلی دوست دارم، همیشه مثل یک دوست کنارش هستم. فتحی نمی خواست من به این شکل از او جدا شوم. اگر می ماندم به خاطر من استقلال ضربه می خورد. از این افراد می خواهم به استقلال ضربه نزنند و اخبار منفی و دروغ منتشر نکنند. از سلطانی فر تشکر می کنم اون رنگی نیست من قسم می خورم. او در حل مسئله مجوز سرخابی ها، مشکل پرو پییچ ، اسپانسر و... به ما کمک کرد. از کسانی که از من ناراحت بودند عذرمی خواهم و از همه می خواهم پشت سرمربی تیم باشند 

 

بیشتر بخوانید:

حسن زاده: منصورخان برای انتخاب ۱۱ بازیکن به کما می رفت!

 

 

تگ ها


باشگاه استقلال معاون پیشین استقلال علی خطیر نشست خبری خطیر استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال