آمریکا تنها به یک وزنه‌بردار ایرانی ویزا نداده است/ نام چراغی و موسوی در لیست اولیه نبوده است

فدراسیون وزنه براری آمریکا اعلام کرد که تنها با صدور ویزای یک وزنه بردار ایرانی برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان مخالفت کرده است ......

فدراسیون وزنه براری آمریکا اعلام کرد که تنها با صدور ویزای یک وزنه بردار ایرانی برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان مخالفت کرده است.

به گزارش lمدال به نقل از   خبرگزاری تسنیم، در فاصله دو ماه مانده تا آغاز مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان آناهایم واقع در کالیفرنیا، گفته می شود که آمریکایی ها با صدور ویزای چهار نفر از  اعضای کاروان وزنه بردای ایران از جمله دو وزنه بردار مخالفت کرده اند، اما فدراسیون وزنه برداری آمریکا این خبر را تکذیب کرد.  رقابت های قهرمانی جهان قرار است بین تاریخ های 28 نوامبر تا 6 دسامبر 2017 (7 آذر تا 15 آذر) به میزبانی شهر آناهایم واقع در کالیفرنیا برگزار شود.

فیل اندروز، مدیر اجرایی فدراسیون وزنه برداری آمریکا در این خصوص اظهار داشت که تمامی درخواست های وزنه برداران ایرانی برای صدور ویزا مورد موافقت قرار گرفته و تنها با درخواست یک ورزشکار که نامش را بر اساس قوانین نمی تواند فاش کند، طبق قانون 214b مخالفت شده است.

مدیر اجرایی فدراسیون وزنه برداری آمریکا در این خصوص گفت: این قانون تأکید می کند متقاضی صدور ویزا باید اثبات کند که پس از اتمام مسابقات قهرمانی جهان به کشور خود بازخواهد گشت. با مشورتی که با وزارت خارجه (آمریکا) داشتیم، مشخص شد که وزنه بردار ایرانی به مانند هم تیمی هایش نتوانسته مدارک لازم برای اثبات این موضوع را تأمین کند. افراد دیگری که درخواست شان برای حضور در این مسابقات رد شده، از اعضای کاروان ایران و تراپیست تیم بوده ا ند.

اندروز البته خبر داد فدراسیون وزنه بردای ایران برای دریافت ویزای آن ورزشکاری که بار اول درخواستش از سوی آمریکا رد شده، درخواست مجدد صدور ویزا داده است. او تأکید کرد: مطمئن هستیم که آن وزنه بردار باقیمانده ایران در صورتی که به قانون 214b پایبند باشد، موفق به دریافت ویزایش خواهد شد.

در روزهای اخیر اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه آمریکا با درخواست صدور ویزای صالح چراغی و ایوب موسوی، وزنه برداران اوزان 85 و 94 کیلوگرم ایران مخالفت کرده، اما اندروز این خبر را تکذیب و اعلام کرد نام هیچیک از این دو ورزشکار در لیست اولیه ای که فدراسیون وزنه بردای ایران برای صدور ویزا اعلام کرده، نبوده است.

تگ ها


اخبار روز وزنه‌برداری