آمریکا قید مسابقات جهانی کشتی را زد!

فدراسیون کشتی آمریکا اعلام کرد به دلیل شیوع ویروس کرونا حاضر نیست در مسابقات جهانی ۲۰۲۰ صربستان شرکت کند....

به گزارش "ورزش سه"، از چند روز قبل اتحادیه جهانی کشتی رسما اعلام کرد مسابقات جهانی این رشته در سال ۲۰۲۰ به میزبانی صربستان برگزار می شود. این تصمیم بعد از لغو المپیک در سال ۲۰۲۰ و البته اصرار روس‌ها به برگزاری رقابت‌ها اتخاذ و باعث شد خیلی از کشورها از جمله ایران استارت کار خود را برای حضور در مسابقات جهانی بلگراد بزنند.


در شرایطی که چند روزی است تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران در خانه کشتی اردو زدند و برای حضور در مسابقات جهانی صربستان آماده می‌شوند، فدراسیون کشتی آمریکا با درج خبری بر روی سایت رسمی خود از عدم حضور تیم‌های کشتی این کشور در این مسابقات خبر داد.


آمریکا اعلام کرد به دلیل مسائل بهداشتی و ایمنی ناشی از همه گیری ویروس کرونا در جهان، تیم‌های کشتی این کشور از حضور در رقابت های جهانی صرف نظر می‌کنند. جالب اینکه گفته شده این تصمیم بعد از نظرسنجی از کشتی گیران و مربیان اتخاذ شده است.


بدون شک با توجه به حضور ستاره های پرتعداد به ویژه در تیم کشتی آزاد آمریکا، انصراف این کشور سطح مسابقات جهانی را پایین خواهد آورد و حتی احتمال لغو آن را هم بالا می برد.


با این حال روس ها که اصرار زیادی به برگزاری مسابقات جهانی دارند، رقابت های انتخابی خود را هم طی روزهای اخیر برگزار کردند.

تگ ها


کشتی