آنالیز بازیکنان تیم ملی در دیدار مقابل قطر

گروه فوتبال "ورزش سه"، با بازبینی مجدد مسابقه بازیکنان را با نمرات بین یک تا 10 مورد ارزیابی قرار داده است: علیرضا بیرانوند: 5 از 10 علیرضا بیرانوند، دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران در ا ......

گروه فوتبال "ورزش سه"، با بازبینی مجدد مسابقه بازیکنان را با نمرات بین یک تا 10 مورد ارزیابی قرار داده است:

علیرضا بیرانوند: 5 از 10
علیرضا بیرانوند، دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران در اولین تجربه حساس ملی نمایش قابل قبولی از خود ارائه کرد اگرچه یک اشتباه محاسباتی در دفع کرنر ارسالی از جناح چپ می توانست بهای سنگیی برای تیم ملی به همراه داشته باشد. کی روش، بیرانوند را با توجه به پرتاب های دست بلند به عنوان یک بازیساز از راه دور به علیرضا حقیقی ترجیح داد و او نیز با کلین شیتی که در این مسابقه داشت به اعتماد کی روش پاسخ داد.
 
 

 

احسان حاج صفی: 3 از 10
احسان حاج صفی، مدافع چپ تیم ملی فوتبال ایران در دیدار مقابل قطر یکی از ضعیف ترین نمایش های چند ساله خود را ارائه کرد که البته این مساله می تواند بی ربط به دوری دو، سه ماه او از مسابقات نباشد. حاج صفی که انتظار داشتیم ستاره ایران در این دیدار باشد به عنوان دفاع چپ در کارهای دفاعی توفیق قابل توجهی نداشت و البته در حمله هم هرگز آن احسانی نبود که انتظار داشتیم. با این حال احسان بخصوص در نیمه دوم یکی دو بار روی حمله ها نقش آفرینی قابل توجهی داشت و نشان داد که با گذشت زمان می تواند به همان بازیکن قابل اعتماد گذشته بشود.
 
 

 

پژمان منتظری: 8 از 10
پژمان منتظری مدافع وسط تیم ملی فوتبال ایران نمایشی بی نقص و فوق العاده را به اجرا درآورد. منتظری که 2 یا 3 بار با تکل ها و حضور به موقع خود موقعیت های مسلم را از قطری ها گرفت، در طول مسابقه با آرامش و حضور فوق العاده اش نشان داد که از چه کلاس متفاوتی در خط دفاعی بهره می برد. منتظری در این مسابقه یک اخطار هم گرفت که البته اگر آن تکل خطرناک را نمی زد احتمالا دروازه تیم ملی با خطر جدی مواجه می شد. 
 
 

 
 

سیدجلال حسینی: 6 از 10
سیدجلال حسینی مدافع وسط محکم تیم ملی فوتبال ایران مثل همیشه نمایش داد و پرتلاش و کم اشتباه بود. حسینی که تنها مشکلش عدم هماهنگی اش برای بازیسازی تیم است، با کنترل سباستین سوریا، هیدوس و سایر حمله وران قطر نشان داد که دوباره به فرم بازی ملی خود بازگشته و می توانیم روی او حساب کنیم.
 
 

 

رامین رضائیان: 3 از 10
مدافع راست ثابت تیم ملی در دیدار مقابل قطر به همان مشکلی دچار بود که احسان حاج صفی را آزار داد. رضائیان که مدت هاست در رقابت های باشگاهی حضور پیدا نکرده، در دیدار ایران مقابل قطر بیشتر توانایی خود را صرف دفاع از دروازه ایران کرد و در شرایطی که انتظار داشتیم حملات ایران را از سمت راست رهبری کند، در نفوذهای خود روی دروازه قطر گاه و بیگاه بیشتر چشم به داور داشت تا برخوردهای او با مدافع چپ قطر را خطا بگیرد. البته به نظر می رسد مشکل رضائیان هم با مشکل زمان قابل حل باشد، اما این دیدار برای او به هیچ وجه یک نقطه طلایی محسوب نمی شود.
 
 

 

آندرانیک تیموریان: 4 از 10
کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در دیدار مقابل قطر با پاسی که برای علیرضا جهانبخش در دقایق پایانی فرستاد سطح کیفی نمایش خود در اولین دیدار ایران در رقابت های مقدماتی جام جهانی را بالاتر برد. با این حال آنچه که او در این نمایش نشان داد در حد انتظارها نبود. البته آندو در 6 ماه گذشته در کمتر مسابقه ای به میدان رفته و همین مساله کار را برای او دشوار می کند. با این حال وی با توجه از تجربه خود بخصوص در توپ گیری ها در داخل زمین قطر موفق نشان داد. رهبر ایران در رقابت های جهانی، با توجه به انتظاری که از او داریم احتیاج به زمان بیشتری دارد.
 
 

 

سعید عزت اللهی: 6 از 10
سعید عزت اللهی به خصوص در نیمه اول از بازیکنان خوب ایران مقابل قطر بود. او در حرکات هجومی و دفاعی نقش خود را نسبتا خوب ایفا کرد. اما آنچه سعید عزت اللهی به آن نیاز دارد بازی ساده با ریسک کمتر است. او به عنوان هافبک دفاعی کمتر باید به فکر گلزنی و پاس ها باشد و باید بیشترین فکر خود را معطوف به بازیسازی از میانه میدان کند. عزت اللهی با توجه به انرژی و سطحی که از آن برخوردار است روزهای خوبی را در تیم ملی ایران خواهد داشت.
 
 

 

اشکان دژاگه: 5 از 10
انتظار ما از اشکان دژاگه بسیار بالاتر از چیزی است که در بازی قطر نمایش داد. او که به دلیل مصدومیت در اواسط نیمه دوم از زمین بیرون رفت، پیش از این اگرچه در دریبل ها و حرکات تکنیکی مقابل قطری ها موفق نشان داد اما اگر نمایش او را با اولین بازی ملی اش مقابل قطر مقایسه کنیم چندان جالب توجه نخواهد بود. این هافبک باتجربه و با کیفیت بخصوص در استارت های سرعتی و ارسال پاس های نهایی در حد و اندازه های خود نشان نداد.
 
 

 
 

علیرضا جهانبخش: ۹ از ۱۰
جهانبخش، انرژیک ترین و روبه جلوترین بازیکن ۹۰ دقیقه ای تیم ملی بود که با گل تماشایی و فوق العاده اش باعث شد نمایش نه چندان خوب تیم ملی مقابل قطر به خوبی و با خوشی به پایان برسد. جهانبخش در طول مسابقه در بازیسازی، درگیری های نفر به نفر و حرکات هجومی کاملا موفق عمل کرد و در نهایت نیز با استارت و کنترل منحصر به فرد خود یک گل تماشایی را وارد دروازه قطر کرد. او که به دنبال یک فصل خوب در رقابت های فوتبال هلند به تیم ملی ایران پیوسته است نشان داد که در فرم بودن چه تاثیری در نمایش ملی پوشان می گذارد. 
 
 

 

مهدی طارمی: 2 از 10
وینگر چپ ایران در بازی مقابل قطر روز خوبی را پشت سر نگذاشت و با حرکات بی ثمر یکی، دو شیرجه بی دلیل و عدم درک متقابل با سردار آزمون باعث شد تا گلزنی تیم ملی ایران تا لحظات پایانی بازی به تاخیر بیفتد. طارمی که البته چندان در کوران رقابت های باشگاهی حضور نداشته و از آمادگی تیمش به دور است، در این بازی در پست غیرتخصصی مورد استفاده قرار گرفت که همین مساله روی نمایش او تاثیر گذاشت.
 
 

 

سردار آزمون: 5 از 10
دیدار ایران ـ قطر برای سردار آزمون هیجان انگیز مسابقه قابل قبولی محسوب نمی شود. اگرچه او بخصوص در نیمه دوم با یکی، دو حرکت انفرادی نشان داد که در چه سطحی از آمادگی بدنی و فنی قرار دارد. آزمون در دیدار مقابل قطر از عدم تغذیه مناسب توسط هافبک و وینگرها رنج بود و هرگز در موقعیت گلزنی قرار نگرفت و در نهایت مجبور به ترک زمین شد.
 
 

 
 

رضا قوچان نژاد: 10 از 10
رضا قوچان نژاد با استیل و فرم فوق العاده خود همواره کلاس بازی تیم ملی را بالاتر می برد. او در یکی، دو سال گذشته تحت تاثیر درخشش فوق تصور سردار آزمون بوده در دیدار ایران مقابل قطر نشان داد که به وقتش چه مهره قابل اتکایی است. قوچان نژاد در بدو ورود یک پاس خوب برای کریم انصاری فرد فرستاد و سپس با یک بغل پا از فاصله نزدیک گل پیروزی ایران را وارد دروازه قطر کرد. مسابقه دیروز برای گوچی که در هیرنفین به بازی مشغول است یکی از روزهای خوب ملی محسوب می شود.
 
 

 

کریم انصاری فرد: 8 از 10
کریم می توانست در بازی دیروز زننده اولین گل ایران باشد اگر تلاشش برای قطع کردن پاس ارسالی رضا قوچان نژاد با کمی خوش شانسی همراه بود. با این حال او از پا ننشست و پس از دقایقی با پرسی که روی مدافع حریف ایجاد کرد باعث پاس به عقب وی به دروازه بان و سپس اشتباه گلر قطری ها شد و این حرکتی بود که گل سرنوشت ساز رضا قوچان نژاد را به ارمغان آورد اگرچه کریم انصاری فرد قصد پاس دادن به گوچی را نداشت و دخالت مدافع قطر توپ را به زوج کریم در دقایق پایانی بازی رساند. با این صرف کنترل پاس دروازه بان قطر و ایجاد موقعیت کریم را صاحب نمره خوب در این بازی می کند. 
 
 

 

وحید امیری: 4 از 10
وحید امیری وینگر چپ پرسپولیس در این دیدار در نیمه دوم به زمین آمد و نمایش قابل توجهی نداشت. امیری که قبلا جز بازیکنان ثابت تیم ملی بوده باید به تلاش خود اضافه کند چراکه در حال حاضر مدعیان سرسختی جای ثابت او را تهدید می کنند.

تگ ها


فوتبال