آنالیز روز؛ مثلث برمودا کجای اروپاست؟

بهترین مثلث هجومی فوتبال اروپا متعلق به کدام تیم است؟...

بهترین مثلث هجومی فوتبال اروپا متعلق به کدام تیم است؟

کافی است نگاهی به صدرنشینان 5لیگ معتبر فوتبال اروپا بیندازید. نقطه مشترک منچسترسیتی، یوونتوس، بارسلونا، پاریسن‌ژرمن و بورسیا دورتموند در خط‌حمله آنهاست. جایی که مثلث هجومی وحشتناکی برای خرد کردن حریفان ساخته‌اند. غیر از این 5صدرنشین، ناپولی، تاتنهام، لیورپول و منچستر یونایتد هم مثلث هجومی قدرتمندی دارند. 9باشگاهی که با تکیه کردن بر قدرت خط حمله هم در لیگ داخلی نتایج خوبی گرفته‌اند، هم در اروپا حضور دارند و هنوز حذف نشده‌اند. اما سوال اصلی اینجاست؛ مثلث برمودا کجای اروپا قرار دارد.

برگ سبز پوچتینو / هری کین – سانگ – اریکسن

ساختن ورزشگاه جدید تاتنهام کاری کرد که آنها طی یکی دو فصل گذشته هیچ خریدی در فصل نقل‌وانتقالات نداشته باشند. تصمیمی که حتی باعث اعتراض کادرفنی در مقاطعی از فصل هم شده اما مثلث هجومی تاتنهام مانند داستان آخرین برگ «او هنری» که پیرمرد نقاش برگی را روی دیوار نقاشی کرد تا امید در دخترک مریض زنده بماند، باعث دلگرمی پوچتینوست. مثلثی که تا اینجا 33گل برای تاتنهام زده‌اند.

ارتش سری / صلاح – فرمینیو – مانه

هر وقت کار لیورپول گره می‌خورد، یکی از اعضای ارتش سری لیورپول نقش منجی را پیدا می‌کند و لک‌لک‌ها را نجات می‌دهد. در آخرین دیدار آنها مقابل بایرن مونیخ نوبت سادیو مانه بود که نقش منجی را بازی کند و در مسابقه بعدی یکی از دو ضلع دیگر طناب نجات را پایین خواهد انداخت. ارتشی که 44گل برای تیم کلوپ زده‌اند.

دوپینگ پپ / آگوئرو – استرلینگ - سانه

زدن 41گل برای هر سرمربی‌ای یک هدیه بزرگ است. برای پی بردن به راز مثلث هجومی من‌سیتی باید سراغ مدافعان شالکه و چلسی رفت. آنها با قطعیت به شما خواهند گفت خطرناک‌ترین فوتبال اروپا در ورزشگاه اتحاد قرار دارد. اما واقعیت این است که با وجود 41گل زده، آنها هنوز نتوانسته‌اند لقب بهترین مثلث را از آن خود کنند.

برمودا اینجاست / مسی – سوارز - دمبله

51گل زده توسط سه ضلع مثلث هجومی بارسلونا یک پیغام واضح دارد. آنها گلزن‌ترین مثلث هجومی اروپا را ساخته‌اند. مثلثی که توانست سانتیاگو سولاری را از روی نیمکت رئال‌مادرید غیب کند. نیوکمپ مثلث برمودای فوتبال اروپاست. قدرتمندترین ترکیب هجومی این فصل اروپا.

مثلث نجات / لوکاکو – مارسیال- راشفورد

گل‌های مثلث هجومی شیاطین سرخ تا چند هفته پیش پرپر می‌‎شدند، هر قدر هم آنها سعی می‌کردند مشکلات تیم مورینیو را پنهان کنند، اما باز هم موفق نبودند. اما ورود سولشر حالا شرایط را عوض کرده. 30گل مثلث  منچستریونایتد تا اینجای فصل آنها را به جمع 8تیم برتر اروپا رسانده و شاید ماموریت بعدی آنها غرق کردن بارسلونا در نیوکمپ باشد.

اثر پروانه‌ای رونالدو/ رونالدو - مانژوکیچ – دیبالا

تعداد گل‌های مثلث هجومی یوونتوس چندان بالا نیست. 31گل برای خط حمله‌ای که رونالدو را در اختیار دارد، آمار چندان بالایی نیست، اما همین مثلث چنان کیفیتی دارد که می‌تواند طی 90دقیقه 3گل به اتلتیکومادرید بزند که استاد کلین‌شیت است. اثر پروانه‌ای رونالدو حتی اگر بر تعداد گل‌های بیانکونری اضافه نکرده باشد، اما آنها را مصمم به فتح لیگ قهرمانان کرده است؛ تعبیر یک رویای سخت.

چاشنی ایتالیایی / ایسینیه – مرتنز- میلیک

با اینکه دوضلع مثلث هجومی ناپولی لهستانی و بلژیکی هستند، اما هیچ کس نمی‌تواند منکر روح ایتالیایی ناپلی‌ها شود. 31گل برای ناپولی فعلا آنها را به جایی بهتر از عنوان دومی در سری آ نرسانده است. اما ماموریت مثلث ناپل قهرمانی در لیگ اروپاست تا اولین جام اروپایی را به ویترین ناپولی ببرد.

نیش زنبور / سانچو – رویس – آلکاسر

بورسیا دورتموند با مربیگری لوسین فاوره تا همین‌جا همه را شگفت‌زده کرده است. حتی اگر طی هفته‌های اخیر نتایج خوبی نگرفته باشند، اما مثلث هجومی زنبورها با زدن 32گل کارش را درست انجام می‌دهد. زنبورها با مثلث هجومی‌شان به دنبال رسیدن به عسل آخر فصل هستند؛ قهرمانی بوندسلیگا و عبور از بایرن مونیخ.

یاغی‌های پاریسی / نیمار – کاوانی- ام‌باپه

حتی اگر نیمار و کاوانی و ام‌باپه در رختکن با هم حرف نزنند، و رابطه دوستانه‌اب نداشته باشند، اما انقدر کیفیت بالایی دارند که 54گل در لیگ فرانسه بزنند. بالاتر از هر مثلث هجومی دیگری در لیگ‌های داخلی. اما نکته‌ای که آنها را در رقابت با مثلث هجومی بارسلونا در جایگاه دوم قرار می‌دهد، کیفیت متوسطشان در مسابقات اروپایی است.