آنتی رکورد رونالدو و مسی؛ پنالتی خراب کن ها!

لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در صدر جدول بازیکنانی هستند که پنالتی از دست داده اند....


به گزارش "ورزش سه"، هواداران این دو فوق ستاره در سال های اخیر برای کری خوانی، رقیب بازیکن مورد علاقه خود را تنها مختصص در تبدیل کردن پنالتی به گل خطاب کرده اند، اما آمار نشان می دهد هم رونالدو و مسی در خراب کردن پنالتی در دنیا بی رقیب هستند. البته بی شک بخش عمده ای از این کارنامه به علت تعدد حضور آنها پشت ضربات پنالتی در سالهای اخیر بوده است.

لیونل مسی در این فصل شش بار موفق به گلزنی شده که پنج بار آن از روی نقطه پنالتی بوده است. مسی هر ۱۰ پنالتی آخر خود را تبدیل به گل کرده، اما این آمار و ارقام نیز باعث نشده نام او از فهرست بیشترین بازیکنانی که در هزاره جاری پنالتی از دست داده اند پاک شود.

لیونل مسی در هزاره جدید ۱۲۶ بار پنالتی زده که ۲۷ تای آن از دست رفته و او نرخ پنالتی خراب شده ۲۱.۴ را ثبت کرده تا از این حیث در صدر جدول بدترین ها قرار گیرد. رتبه دوم نیز از آن کریستیانو رونالدو است که ۱۶۲ بار پشت ضربه پنالتی قرار گرفته و ۲۷ تای آن از دست رفته و نرخ پنالتی از دست رفته ۱۶.۷ را به ثبت رسانده است.

رتبه سوم اما از آن فرانچسکو توتی شده که از مجموع ۹۹ پنالتی ۱۹ تا را از دست داده و نرخ ۱۹.۲ را به ثبت رسانده است. در رده چهارم نام زلاتان را می بینیم که ۱۶ پنالتی از ۹۲ تا را از دست داده و در مجوع ۱۷.۴ درصد نرخ اشتباه داشته است. آنتونیو دی ناتاله نیز با خراب کردن ۱۵ ضربه از ۵۸ پنالتی، ۲۵.۹ درصد از شانس های خود را از دست داده است.

ادینسون کاوانی ۱۴ ضربه از ۷۳ پنالتی، وین رونی ۱۳ موقعیت از ۵۳ پنالتی، رونالدینیو ۱۳ پنالتی از ۶۸ تا، فرانک لمپارد ۱۳ تا از ۸۰ پنالتی و سرخیو آگوئرو ۱۲ موقعیت از ۶۱ موقعیت گلزنی خود را از دست داده اند.

تگ ها


لیونل مسی کریستیانو رونالدو یوونتوس بارسلونا