آنسو فاتی؛ جوان‌ترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا

آنسو فاتی پدیده آینده‌دار بارسلونا با گلزنی مقابل اینتر جوان‌ترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا شد...

به گزارش مدال، بارسلونا امشب توانست 1-2 بر اینتر پیروز شود. در دیداری که آنسو فاتی دقیقه 86 موفق به گلزنی شد و توانست در لیگ قهرمانان تاریخ سازی کند. پدیده 17ساله این فصل بارسا که پیش از این رکورد جوان ترین بازیکن تاریخ بارسا در لیگ قهرمانان را در اختیار داشت، امشب به عنوان بازیکن تعویضی وارد میدان شد و دقیقه 86 گل برتری تیمش را برابر اینتر به ثمر رساند.

به این ترتیب او با 17سال و یک ماه و ده روز، جوان ترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان شد. رکوردی که پیش از این در اختیار پیتر اوفوری کوایه بازیکن المپیاکوس بود. او فصل 98-1997 زمانی که 17سال و 195روز داشت، توانسته بود دروازه روزنبرگ را باز کند.

آنسو فاتی با 16سال و 304 روز، رکورد جوان ترین گلزن تاریخ بارسا در لالیگا را نیز در اختیار دارد.

فاتی سپس در بازی با اوساسونا از نیمه دوم به زمین آمد و توانست در تساوی 2-2 دو تیم زننده یکی از گل های بارسا باشد. گلی که او را به جوان ترین گلزن تاریخ بارسلونا بدل کرد. فاتی جوان ترین بازیکن تاریخ بارسا است که در نوکمپ موفق به گلزنی شده و نیز جوان ترین بازیکن تاریخ بارساست که در یک بازی هم گل زده و هم پاس گل داده است(برابر والنسیا).

فاتی اخیر قراردادش را تا 2022 تمدید کرد و رقم فسخ او نیز از 100 میلیون یورو به 170 میلیون یورو افزایش یافت.

اخبار مرتبط:

اینتر ۱ بارسلونا ۲؛ حذف نراتزوری در شب هتریک گل‌های مردود

تگ ها


رکوردشکنی آنسو فاتی جوان‌ترین گلزن لیگ قهرمانان بلوگرانا فوتبال جهان آنسو فاتی بارسلونا اینتر میلان اینتر میلان-بارسلونا UEFA Champions League فوتبال