آنفلوآنزای کانگورویی؛ بحران در اردوی استرالیا

رسانههای استرالیایی بعد از شکست تیمشان در اولین بازی جام ملت های آسیا به تمجید از بازی تیم اردن پرداخته و از تیم ملی کشورشان که ملقب به ساکروس است خواسته اند که بعد از این شکست زودتر به استرالیا بازگردد ......

رسانه‌های استرالیایی بعد از شکست تیمشان در اولین بازی جام ملت های آسیا به تمجید از بازی تیم اردن پرداخته و از تیم ملی کشورشان که ملقب به ساکروس است خواسته اند که بعد از این شکست زودتر به استرالیا بازگردد. روزنامه الاتحاد امارات امروز با انتشار گزارشی در این رابطه نوشت: « رسانه‌های استرالیایی ضمن تمجید از تیم اردن به  تیمشان که به ساکروس ملقب است لقب شاکروس که معنای شوکه‌کننده می‌دهد، داده‌اند.» در این گزارش به نقل از روزنامه‌های استرالیا آمده که اولین شکست استرالیا از زمان حضور گراهام آرنولد در بدترین شرایط رقم خورد و آن هم در برابر تیمی که در رنکینگ فیفا 68 رتبه از استرالیا پایین‌تر است نشانه مشکلات بزرگ در تیم ملی استرالیاست. در این گزارش نبود یک هافبک قدرتمند در مرکز زمین و کمبود مهاجمان تمام کننده به عنوان بزرگترین نقطه ضعف‌های تیم ملی استرالیا در داخل زمین عنوان شده است. البته که استرالیا در این دوره از رقابت‌ها سه بازیکن مهمش به نام دنیل ارزانی، مارتین بویل و متیو کیلی را به همراه ندارد اما این برای تیمی که با عنوان مدافع قهرمانی پا به مسابقات گذاشته بهانه قابل قبولی به حساب نمی‌آید.

استرالیایی‌ها در فضای مجازی هم نقدهای تندی نسبت به بازیکنان و تیم ملی این کشور وارد کردند. برخی کاربران نوشته اند استرالیا با بازیکنانی که از بوندس لیگا و لیگ برتر انگلستان آمده اند به جام ملت های آسیا آمده و در نهایت برابر تیم کم ستاره اردن شکست خورده است. بریزبان تایم دیگر رسانه استرالیایی نوشت:« تیم 109 رنکینگ فوتبال جهان توانست قهرمان آسیا را به راحتی شکست بدهد.» این روزنامه نوشت:« آرنولد که با هدف ساخت استرالیایی جدید آمده و نتایج خوبی هم گرفته بود حالا با شکست برابر اردن با این سوال مواجه خواهد شد که ایا واقعا می تواند جانشینی برای تیم کاهیل پیدا کند.» 
روزنامه «استرالیا» نیز در این رابطه متنی را منتشر کرد که در آن با اشاره به اهمیت بازی اول نوشته است:«اولین شکست همیشه تکان دهنده است اما نباید بگذارند که این شکست تاثیرمنفی روی بازیهای آینده تیم بگذارد.»

تگ ها


فوتبال