آنفیلد بازسازی می‌شود؛ نونوار شدن خانه لیورپول

باشگاه لیورپول این هفته پیشنهاد بازسازی و افزایش ظرفیت استادیوم آنفیلد را به مقامات انگلیسی ارائه می‌دهد و امیدوار است پیشنهادش مورد موافقت قرار گیرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، باشگاه لیورپول این هفته رسماً پیشنهاد بازسازی با هدف افزایش ظرفیت استادیوم خانگی خود آنفیلد را به مقامات ذی‌ربط در انگلیس تقدیم خواهد کرد. هدف لیورپول از این بازسازی رساندن ظرفیت تماشاچی ورزشگاه به ۶۱هزار نفر است. آنفیلد به این ترتیب از نظر تعداد تماشاچی سومین استادیوم بزرگ لیگ برتر خواهد شد.

لیورپول ابتدا قصد داشت امسال در فصل بهار پیشنهاد خود را رسماً ارائه دهد ولی با اپیدمی ویروس کرونا ارائه پیشنهاد به تعویق افتاد. اما باشگاه حالا قصد دارد در هفته جاری برنامه جزئی خود را به شورای شهر لیورپول ارائه دهد. در صورت موافقت با این پیشنهاد ظرفیت جذب تماشاچی آنفیلد به اندازه ۷هزار نفر افزایش خواهد یافت.

به این ترتیب ظرفیت کل ورزشگاه آنفیلد به ۶۱هزار نفر می رسد و این ورزشگاه تاریخی سومین استادیوم بزرگ در لیگ برتر انگلیس خواهد شد.

بعد از تبدیل شدن آنفیلد به یک ورزشگاه ۶۱هزار نفره تنها استادیوم تازه ساز تاتنهام هاتسپر و استادیوم اولدترافورد متعلق به منچستریونایتد ظرفیتی بیش از خانه لیورپولی‌ها خواهند داشت. استادیوم تازه ساز تاتنهام با ۶۲هزار نفر ظرفیت در رتبه دوم قرار می گیرد و اولدترافورد با گنجایش ۷۵هزار نفر تماشاچی همچنان بزرگترین ورزشگاه لیگ برتری خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

توافق بارسا و لیورپول برای انتقال واینالدوم؟

برایتون ۱-۱ لیورپول؛ VAR نفس کلوپ را گرفت

 

 

تگ ها


فوتبال جهان لیورپول لیگ برتر فوتبال