آنچلوتی در پی چهارمین سوپرکاپ؛ این بار با رئال!

کارلو آنچلوتی، سرمربی رئال مادرید، امشب برای فتح چهارمین سوپرکاپ دوران حرفه‌ای خود قدم به میدان خواهد گذاشت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، رئال مادرید و بارسلونا امشب در ریاض عربستان به مصاف یکدیگر می‌روند تا یکی از دیدارهای نیمه نهایی سوپرکاپ اسپانیا را برگزار کنند.

آنچلوتی که پیش از این نیز سابقه حضور روی نیمکت رئال مادرید را داشته، امشب قصد دارد برای کسب چهارمین سوپرکاپ دوران حرفه‌ای خود به عنوان یک مربی تلاش کند.

این مربی ایتالیایی پیش از این موفق شده افتخار بالا بردن جام سوپرکاپ در انگلیس به همراه چلسی، در ایتالیا به همراه میلان و در آلمان به همراه بایرن مونیخ را تجربه کند.

با این حال او در اولین دوران حضورش در سانتیاگو برنابئو موفق به کسب این جام به همراه رئالی‌ها نشده بود.

رئال مادرید  در حال حاضر صدرنشین جدول لالیگاست و بسیاری این تیم را مدعی اصلی قهرمانی در  رقابت سوپرکاپ می‌دانند.

از سوی دیگر، بارسلونا با حضور ژاوی روی نیمکت این تیم شرایط بسیار بهتری نسبت به قبل دارد اما هنوز نتوانسته به سطحی  که مدنظر مدیران و کادر فنی این تیم است برسد.

هرچند  بوسکتس در کنفرانس خبری روز گذشته مدعی شده بود که فاصله امتیازی در چنین دیدارهای حساس و تاریخی‌ای مهم نیست و دو تیم با شرایطی یکسان قدم به زمین بازی می‌گذارند.

قهرمانی در رقابت‌های سوپرکاپ می‌تواند باعث شود که آنچلوتی به رکورد فتح ۲۱ جام قهرمانی برسد که در اختیار آرسن ونگر، سرمربی سابق آرسنال، قرار دارد برسد اما هنوز نام‌های بسیار دیگری در این فهرست دیده می‌شود.

گزینه بعدی جیووانی تراپاتونی است که ۲۳ جام در طول دوران مربیگری‌اش بالای سر برده و سر الکس فرگوسن با رکورد باورنکردنی ۴۹ قهرمانی در صدر این فهرست قرار دارد.

تگ ها


فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال