آنچلوتی: ماینیان جانشین خوبی برای دوناروما است

کارلو آنچلوتی، سرمربی ایتالیایی رئال مادرید که سابقه هدایت میلان را نیز دارد، می گوید با پائولو مالدینی تماس گرفته و از امضای قرارداد با مایک ماینیان ابراز رضایت کرده است!...

به گزارش "ورزش سه"، کارلو آنچلوتی می گوید که با پائولو مالدینی صحبت کرده تا رضایتش از امضای قرارداد با مایک ماینیان، دروازه بان فرانسوی، و جایگزینی او با جی جی دوناروما را اعلام کند.

بازیکن و سرمربی سابق میلان درباره جدایی دوناروما از میلان صحبت کرده و معتقد است که روسونری جانشین بسیار خوبی برای او پیدا کرده است. ماینیان پیش از حضور در سن سیرو دروازه بان تیم لیل بود و آنچلوتی او را از زمانی که هدایت PSG را بر عهده داشت می شناسد.

کارلتو گفت: "من با پائولو مالدینی صحبت کردم و رضایتم را اعلام کردم. این انتخابی بود که خیلی سر و صدا بر پا کرد. من ماینیان را از زمانی که در PSG بودم می شناسم، او ان موقع فقط یک پسربچه بود و من می توانستم استعداد او را حس کنم. اغلب اجازه می دادم که با تیم اول پاری سن ژرمن تمرین کند.

او شخصیت بسیار آرام و خونسردی است که این از نظر فنی بسیار ضرورت دارد. او دروازه بانی مطمئن و کارآمد خواهد بود."

از آنچلوتی درباره حرکت اعتراضی بازیکنان بر علیه نژادپرستی و زانو زدن پیش از آغاز بازی ها نیز سوال شد. پیش از آغاز بازی ایتالیا برابر ولز تنها پنج بازیکن ایتالیا زانو زدند و این امر موجب شد تا آتزوری مورد انتقاد قرار بگیرد.

آنچلوتی گفت: "در انگلیس این حرکت تبدیل به عادت شده است. ما یک سال و نیم است که در انگلیس این کار را می کنیم و بحثی هم بر سر آن نیست.

به نظر من چند ثانیه زانو زدن کار ضروری نیست. این مسئله حل نشده است. مسئله اصلی آموزش نسل های جدید در مورد مسئله نژادپرستی است که هنوز در جوامع ما وجود دارد."

مانچینی و شاگردانش از مرحله گروهی یورو ۲۰۲۰ با سه پیروزی از سه بازی، بدون گل خورده و با هفت گل زده راهی مرحله یک هشتم نهایی شدند.

آنچلوتی درباره آتزوری گفت: "آنها شگفتی بزرگ و در عین حال قدرت نوظهور این مسابقات هستند. از آنجا که آنها فوتبال هجومی بازی می کنند، بدون هیچ تردیدی، یک سازمان دفاعی ثابت دارند و بازیکنان جوان هسته اصلی تیم هستند که دوندگی و شور و شوق آتزوری را تضمین می کنند.

فراتر از نتایج به دست آمده، من یک گروه متحد و تیمی را دیده ام که در هر شرایطی خوب بازی می کند. این به لطف ایده های روشن روبرتو مانچینی است.

در طول سه سال او با همان سیستمی بازی کرده است که در آن آتزوری راحت است. او برخی از شخصیت های اصلی تیم را تغییر داده است، بدون اینکه دست به آزمایش و آزمون و خطا بزند. او مستقیماً در مسیر خودش گام برداشته و به سبکی که می خواست در این تیم پیاده کند، پایبند است."

ایتالیا فردا در ومبلی لندن به مصاف اتریش می رود و آنچلوتی معتقد است که آتزوری برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی شانس بیشتری دارد.

آنچلوتی گفت: "ایتالیا به دلیل ویژگی هایی که دارد، به دلیل شادابی که از خود نشان می دهد، قادر به رقابت با همه است. حتی با نام های بزرگی که در این تورنمنت حاضرند."

تگ ها


آث میلان پائولو مالدینی جان لوئیجی دوناروما کارلو آنچلوتی رئال مادرید