آنچه از نبرد رویایی تاتنهام و منچسترسیتی باقی ماند

نبرد تاتنهام و منچسترسیتی در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا جاودانه شد....

به گزارش مدال،سایت نود نوشت: در یک شب رویایی، نه فقط هواداران 2 تیم منچسترسیتی و تاتنهام بلکه تمام دنیای فوتبال درجریان بازی به خاطر حساسیت و جذابیت و پس از پایان رقابت به دلیل تلا ش خالصانه 2 تیم، ایستادند.
 شکست 3-4 تاتنهام در خانه منچسترسیتی در چارچوب دور برگشت مرحله یک‌چهارم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا، شیرین‌ترین باخت تاریخ تاتنهام بود چون این تیم را برای اولین بار در فرمت جدید رقابت‌ها راهی نیمه‌نهایی و گواردیولای بزرگ را باز هم در سد یک‌چهارم‌نهایی گرفتار کرد. در این شب تاریخی آمارهای جذاب دیگری هم شکل گرفت.

*تاتنهام برای اولین بار راهی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شد. البته این تیم یک بار در زمان برگزاری جام باشگاه های اروپا در فصل 1961/62 موفق به حضور در این مرحله شده بود. به این ترتیب تاتنهام هاتسپر پس از 57 سال حضور در نیمه نهایی معتبرترین رقابت باشگاهی اروپا را تجربه می کند و رکورد قبلی طولانی‌ترین انتظار که با 40 سال در اختیار اتلتیکو مادرید بود (1974-2014) را شکست.

*تاتنهام به هفتمین باشگاه انگلیسی پس از منچستریونایتد، لیورپول، آرسنال، چلسی، منچسترسیتی و لیدزیونایتد بدل شد که موفق به حضور در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا  می‌شود.  تعداد نماینده های مختلف انگلیس در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا از اسپانیا (6 نماینده) عبور کرد.

*منچسترسیتی در 6 جدال اخیرش در رقابت های اروپایی که در دیدار رفت شکست خورده از دور مسابقات کنار رفته است.

*تاتنهام هاتسپر در 18 جدال از 20 جدالش در رقابت های اروپایی که در دیدار رفت پیروز شده، صعود کرده.

*تاتنهام هاتسپر در تمامی 20 دیدار اخیرش در لیگ قهرمانان اروپا موفق به گلزنی شده است.

*تعداد گل های خانگی منچسترسیتی در تمامی رقابت های فصل جاری 98 گل در 26 بازی بوده است.

*در 12 دیدار منچسترسیتی در استادیوم اتحاد در سال 2019 (پیش از دیدار اخیر) این تیم فقط 3 گل دریافت کرده بود، در حالی که تاتنهام موفق شد در یک دیدار 3 بار این کار را انجام دهد.

*دیدار منچسترسیتی و تاتنهام هاتسپر اولین بازی برگزار شده در انگلیس از مارس 2005 در لیگ قهرمانان اروپا می باشد، که 5 گل پیش از پایان نیمه اول به خود دیده است. در مارس 2005، دیدار چلسی و بارسلونا در پایان نیمه اول در استادیوم استمفوردبریج با نتیجه 3-2 خاتمه یافت.

*دیدار منچسترسیتی و تاتنهام هاتسپر رکورد سریعترین دیداری که 4 گل (11 دقیقه) و همچنین 5 گل (21 دقیقه) در یک مسابقه لیگ قهرمانان اروپا به خود دیده است را ثبت کرد. همچنین این بازی به اولین مسابقه ای بدل شد که 2 بار سرنوشت تیم صعودکننده در نیمه اول مسابقه تغییر کرد.

*در 7 فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا فقط 2 بازیکن موفق شده اند که در یک مسابقه حذفی مسابقات 3 پاس گل بدهند. کوین دی بروینه با 3 پاس گل مقابل تاتنهام در کنار سادیو مانه (مقابل شالکه در ماه گذشته) 2 بازیکنی هستند که چنین رکوردی به ثبت رسانده‌اند. 

*برای اولین بار در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا 2 بازیکن موفق شدند در 21 دقیقه ابتدایی یک مسابقه 2 گل بزنند کنند. 

*سرخیو آگوئرو برای سومین فصل متوالی به رکورد بیش از 30 گل در ترکیب سیتیزن ها دست یافت. 33 گل در فصل 2016/17، 30 گل در فصل 2017/18 و 30 گل در فصل 2018/19 توسط این مهاجم آرژانتینی به ثمر رسیده است.

*سرخیو آگوئرو با به ثمر رساندن 59 گل در تمامی رقابت های اروپایی، در کنار تیری آنری و هنریک لارسن دهمین گلزن برتر تاریخ رقابتهای باشگاهی اروپایی شد.

*سون هیونگ مین فقط 130 ثانیه برای ثبت 2 گل  مقابل منچسترسیتی لازم داشت و این سریع‌ترین  2 گل در لیگ قهرمانان اروپا از نوامبر 2017 است.

*سون هیونگ مین با به ثمر رساندن 12 گل، بهترین گلزن آسیایی تاریخ لیگ قهرمانان اروپاست. ماکسیم شاتسکیخ ازبک با به ثمر رساندن 11 گل پیش از این رکورددار بود.

*سون هیونگ مین به پنجمین بازیکن پس از لیونل مسی، سرخیو آگوئرو، نیمار و مکسول کورنه بدل شد که حداقل 3  گل مقابل تیم های پپ گواردیولا در یک فصل لیگ قهرمانان اروپا به ثمر می‌رساند.

*رحیم استرلینگ در 19 دیداری که در فصل جاری در استادیوم اتحاد از ابتدا به میدان رفته موفق به ثبت رکورد 16 گل و 9 پاس گل شده است.

رحیم استرلینگ در 50 مسابقه ای که در تمامی رقابت های باشگاهی و ملی در فصل 2018/19 به میدان رفته موفق به ثبت 29 گل و 14 پاس گل شده که آمارش بهتر از هر بازیکن انگلیسی حاضر در 5 لیگ معتبر اروپایی است.

تگ ها


فوتبال لیگ قهرمانان اروپا تاتنهام منچستر سیتی UEFA Champions League فوتبال