آنچه بايد درباره فصل جدید ليگ قهرمانان اروپا دانست

به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی، رقابت هاي مرحله گروهي ليگ قهرمانان اروپا در فصل جديد در شرايطي از چند هفته ديگر شروع مي شود كه هنوز تيم هاي زيادي در قاره سبز هستند كه تكليفشان را نمي دانند! ماجرا از اين قرار است كه در حال حاضر نزديك به 79 تيم درگير اين رقابت ها هستند ......

به گزارش مدال به نقل از  خبرورزشی، رقابت هاي مرحله گروهي ليگ قهرمانان اروپا در فصل جديد در شرايطي از چند هفته ديگر شروع مي شود كه هنوز تيم هاي زيادي در قاره سبز هستند كه تكليفشان را نمي دانند! ماجرا از اين قرار است كه در حال حاضر نزديك به 79 تيم درگير اين رقابت ها هستند. اگرچه در اين ميان تكليف 22 تيم مشخص شده و آنها مستقيماً جواز ورود به مرحله گروهي ليگ قهرمانان اروپا را به دست آورده اند ولي 57 تيم باقي مانده بلاتكليف مانده اند. رقابت هاي اين دوره از ليگ قهرمانان اروپا در مجموع شصت وسومين دوره اي است كه از سال 1955 تاكنون برگزار مي شود ؛ هرچند كه پيش تر نام اين رقابت ها چندبار دستخوش تغيير و تحول شده تا بالاخره به ليگ قهرمانان اروپا رسيده است. همان طور كه در بالا اشاره شد فعلاً به طور قطعي تكليف 22 تيم مشخص شده و بقيه تيم هاي درگير در اين تورنمنت بايد براي 10 جاي باقي مانده در اين دوره از بازي ها بجنگند. 10 جايي كه با به اتمام رسيدن مرحله انتخابي پر مي شود و در نهايت 32 تيم جواز ورود به مرحله گروهي ليگ قهرمانان اروپا را به دست مي آورند. اين 32 تيم مثل فصول گذشته در 8 گروه 4 تيمي كنار هم قرار مي گيرند و در نهايت از هر گروه دو تيم به مرحله حذفي ليگ قهرمانان اروپا صعود مي كنند.

تيم هايي كه مستقيماً به مرحله گروهي رسيده اند

اسپانيا: رئال مادريد، بارسلونا، اتلتيكو مادريد

آلمان: بايرن مونيخ، لايپزيش، دورتموند

انگليس: چلسي، تاتنهام، منچسترسيتي و منچستريونايتد (قهرمان ليگ اروپا)

ايتاليا: يوونتوس، رم

پرتغال: بنفيكا، پورتو

فرانسه: موناكو، پاري سن ژرمن

روسيه: اسپارتاك مسكو

اوكراين: شاختار دونتسك

بلژيك: اندرلخت

هلند: فاينورد

تركيه: بشيكتاش

سوئيس: بازل

سيدبندي رقابت هاي اين دوره

طبق قانوني كه از قبل براي سيدبندي و قرعه كشي رقابت هاي ليگ قهرمانان اروپا در نظر گرفته شده، قهرمان ليگ هاي مختلف و معتبر برحسب رده بندي يوفا در سيد اول قرار مي گيرند و بقيه تيم ها به ترتيب در سيدهاي بعدي جايگزين مي شوند. در واقع 32 تيم مختلف در چهار سيد تقسيم مي شوند تا تكليف قرعه كشي مرحله گروهي اين رقابت ها مشخص شود. بعضاً اما چند تيم از سيدبندي بيرون مي مانند تا تكليف همه تيم هاي صعود كننده به مرحله گروهي ليگ قهرمانان اروپا مشخص شود. دليل اين موضوع هم اين است كه طبق قانون، دو تيم از يك كشور نمي توانند در مرحله گروهي ليگ قهرمانان اروپا همگروه شوند. با توجه به اين قوانين تا اينجا تكليف سيدهاي اول و دوم قرعه كشي ليگ قهرمانان اروپا مشخص شده و دو سيد باقي مانده هنوز بايد منتظر باشند.

سيد اول: رئال مادريد، بايرن مونيخ، چلسي، يوونتوس، بنفيكا، موناكو، اسپارتاك مسكو، شاختار دونتسك

سيد دوم: بارسلونا، اتلتيكو مادريد، پاري سن ژرمن، دورتموند، منچسترسيتي، پورتو، منچستريونايتد

سيد سوم: بازل، اندرلخت

سيد چهارم: تيم هاي ديگري مثل تاتنهام، رم، بشيكتاش، فاينورد و لايپزيش هنوز سيدبندي شان مشخص نشده است. دليل اين موضوع اين است كه بايد منتظر باشند تا رقابت هاي مرحله انتخابي ليگ قهرمانان اروپا به پايان برسد. مرحله انتخابي ليگ قهرمانان اروپا چهارشنبه به پايان مي رسد و با قرعه كشي ای كه روز جمعه برگزار مي شود مشخص مي شود كدام تيم ها قرار است در چه گروه هايي قرار بگيرند.

زمان برگزاري رقابت هاي مرحله گروهي

21 و 22 شهريور: اولين هفته مرحله گروهي

4 و 5 مهر : دومين هفته مرحله گروهي

25 و 26 مهر : سومين هفته مرحله گروهي

9 و 10 آبان: چهارمين هفته مرحله گروهي

30 آبان و اول آذر: پنجمين هفته مرحله گروهي

14 و 15 آذر: ششمين هفته مرحله گروهي

مرحله يك هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا: 24 و 25 بهمن، 1و 2 اسفند و سپس 15 و 16، 22 و 23 اسفند.

مرحله يك چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپا: 14، 15، 21 و 22 فروردين 97.

نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا: 4 و 5 ارديبهشت 97 و بعد 11 و 12 ارديبهشت.

فينال ليگ قهرمانان اروپا: اين بازي شنبه 5 خرداد 97 در ورزشگاه المپيك كيف در اوكراين برگزار خواهد شد.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال