آن‌هایی که ماندند و رستگار شدند؛ به مناسبت حاشیه‌های گرت بیل

بازیکنان زیادی در دنیای فوتبال مانند گرت بیل شرایط خوبی در باشگاه خود نداشتند اما در تیم‌شان ماندند و خود را اثبات کردند....

با منتفی شدن پیوستن بیل به لیگ چین حالا باید زیدان و او تمام تلاششان را انجام دهند تا در کنار هم کار کنند اما با توجه به روابط بدشان باید منتظر چیزی شبیه به دوری و دوستی باشیم زیرا زیدان حتی علاقه‌ای به استفاده از بیل در بازی‌های دوستانه هم ندارد. پیشتر هم در دنیای فوتبال بازیکنانی بوده‌اند که قصد جدایی داشتند اما با تصمیم باشگاه‌شان در تیم مانده‌اند و البته موفق هم شده‌اند. هرچند مشکل بیل خیلی فنی به نظر نمی‌رسد اما شاید بماند و در ترکیب فصل آینده رئال بدرخشد. با هم ۴ بازیکنی که توسط باشگاه از جدایی منع شدند و در نهایت در تیم خود درخشیدند را مرور می‌کنیم.
پاتریک ویرا (آرسنال)
در فصل ۲۰۰۱-۲۰۰۰ ویرا می‌خواست از آرسنال جدا شود و این مسئله را در تمام مصاحبه‌هایش اعلام کرد. منچستر و رئال به شدت خواهان او بودند اما آرسنال با فروش ویرا مخالفت کرد تا او کاپیتان آرسنال شود، در تیم بدون شکست ۲۰۰۳-۲۰۰۴ حضور داشته باشد و سه فصل پیاپی در تیم منتخب سال حضور داشته باشد.
فرانک ریبری (بایرن مونیخ)
در سال ۲۰۰۹ ریبری می‌خواست به رئال بپیوندد تا در کنار کاکا و رونالدو بازی کند. ریبری ۲۶ سال در مصاحبه خود اعلام کرده بود: تصمیم خودم را گرفته‌ام و می‌خواهم به رئال بروم. 
بایرن با درخواست جدایی ریبری کاملا مخالفت کرد و در عوض روبن به ترکیب باواریایی‌ها اضافه شد تا این دو نفر سال‌ها در بایرن افتخار آفرینی کنند.
لوئیس سوارز (لیورپول)
پس از گاز گرفتن ایوانوویچ، سوارز به دنبال جدایی از لیورپول بود و آرسنال حاضر شد تا ۲۰ هزار پوند برای او خرج کند. سوارز با راجرز به جر و بحث پرداخت و حتی مدتی از تمرین با تیم اصلی منع شد اما فصل بعد در ۳۳ بازی توانست ۳۱ گل بزند  و به طور مشترک با کریستیانو رونالدو کفش طلای اروپا را به خانه برد. او حتی به لیورپول کمک کرد تا در رده دوم قرار گیرند.
کریستیانو رونالدو (منچستریونایتد)
رونالدو می‌خواست پس از قهرمانی شیاطین سرخ در سال ۲۰۰۸ از این تیم جدا شود اما مدیران یونایتد به او اجازه خروج ندادند تا حتی سپ بلاتر هم به این ماجرا واکنش نشان دهد. در نهایت الکس فرگوسن رونالدو را در الدترافورد نگه داشت تا یونایتد باز هم قهرمان لیگ برتر شود و بار دیگر به فینال لیگ قهرمانان برسد.

 

تگ ها


گزارش اختصاصی کریستیانو رونالدو پاتریک ویرا سوارز گرت بیل آرسنال منچستر یونایتد رئال مادرید لالیگا لیگ برتر فوتبال