آچار فرانسه ای به نام فرشید باقری در ترکیب استقلال

&#۱۶۰;هافبک کرمانی استقلال این روزها در دو پست بسیار مهم به کار گرفته می‌شود و این درحالی‌که است که او در این فصل به‌شدت به دنبال اثبات شایستگی‌های خودش است....

به گزارش "ورزش سه"، شاید در حالت عادی و شرایط نرمال صعود از گروه لیگ قهرمانان آسیا چندان دستاورد بزرگی برای تیمی در قواره‌های استقلال تلقی نشود. با هر مترو معیاری تیمی با در اختیار داشتن طرفداران میلیونی و سابقه تاریخی درخشان باید لااقل بتواند از گروهی که به دلایلی از چهار تیم به سه تیم تقلیل یافته است به‌عنوان دو تیم اول قرار بگیرد و از گروهش صعود کند.


اما درواقع آنچه باعث خوشحالی بیش‌ازحد معمول، هم در فضای تیمی و هم در فضای مجازی شد، شرایط وخیم آبی پوشان پیش از عزیمت به کشور قطر و شهر دوحه و حضور در جمع بهترین‌های آسیا بود که تا پای پرواز هنوز تکلیف نیمکت آن مشخص نشده بود و همچنین حاشیه‌های بسیار زیادی که مبنی بر حضور و یا عدم حضور استراماچونی به وجود آمد (در شرایطی که تیم در قطر بود) که تمام اخبار این تیم را به خودش اختصاص داده بود.


به‌ هر صورت همین مشکلات و حواشی ایجادشده نگرانی شدیدی در بین هواداران استقلال به وجود آورد بود که حتی صعود از گروه را در حاله ای از ابهام قرارداد بود. این نگرانی هنگامی بیشتر شد که بعد از تساوی مقابل الشرطه "پسران آبی" مجبور شدند که برای صعود از گروه چاره‌ای جز پیروزی در برابر الاهلی عربستان نداشته باشند که خوشبختانه درنهایت این امر  با شکست الاهلی به بهترین و زیباترین شکل ممکن رقم خورد و استقلال توانست از گروهش صعود کند و حالا برای قرار گرفتن در جمع ۴ تیم برتر غرب آسیا فردا به مصاف پاختاکور ازبکستان برود.


یکی از بازیکنانی که در هر دو دیدار گذشته به میدان رفت و تاحدی کمتر موردتوجه قرارگرفته فرشید باقری است که در این فصل علی‌رغم اینکه فرشید همیشگی نبوده است و خودش هم به این امر اعتراف کرده هرگاه مربیان از او خواستند بدون حرف‌وحدیثی در دو پست به میدان رفته و اجازه نداده غیبت هم‌بازیانش تأثیر منفی درروند تیم بگذارد.


او در دیدار اول لیگ قهرمانان در برابر الشرطه عراق هرچند نتوانست به‌خوبی علی کریمی در میانه میدان ظاهر شود اما این را هم باید در نظر بگیریم که در نیمه اول آن دیدار هیچ‌کدام از بازیکنان استقلال در حد و اندازه‌های خودشان ظاهر نشدند و تا حدی در حق فرشید باقری اجحاف شد. این را فراموش نکنیم که در فصول گذشته فرشید باقری اندازه و ارزش‌های خودش را نشان داده و مطمئناً اگر بتواند کمی ازلحاظ ذهنی خودش را احیا کند و اعتمادبه‌نفس سابقش را برگرداند دوباره تبدیل به همان فرشید باقری خواهد شد که کادر فنی و هواداران از او انتظار دارند.


او در بازی دوم قابل الاهلی هم به‌محض خروج چشمی این بار در پست مدافع وسط وارد زمین شد و تا انتهای بازی اجازه نداد دروازه استقلال تهدید شود. توانایی بازی در دو پست قطعاً برای هر مربی حائز اهمیت است و فرشید باقری جزو آن دسته از بازیکنان است که قادر به انجام آن است، هرچند اکثر قریب به‌اتفاق بازیکنان به‌هیچ‌وجه دلشان نمی‌خواهد که یک مربی آن‌ها را در دو پست به کار بگیرد اما باقری هیچ‌گاه نسبت به این مسئله اعتراضی را مطرح نکرده است.


باقری که کمتر صحبت می‌کند لحظاتی پس از تمدید در بین خبرنگاران از پشت سر گذاشتن یک فصل بسیار سخت صحبت کرد و در حالی که کمتر این امر در بین بازیکنان رایج است صادقانه از خودش انتقاد کرد و به‌نوعی قول داد که در آینده تبدیل به همان مهره تأثیرگذار استقلال در میانه میدان شود.


به‌هرحال اگر رفتن علی کریمی به‌عنوان مرکز ثقل این روزهای استقلال را از این تیم حتمی بدانیم جانشینی بهتر فرشید باقری در لیست استقلال وجود ندارد و احیای مجدد او در درجه اول بهترین خبر برای کادر فنی استقلال و هوادارانش است که نگرانی‌های زیادی از انتقال کریمی به تیم دیگری دارند.

تگ ها


استقلال تهران فرشید باقری