آژاکس فاتح لیگ هلند شد؛ کسب دوگانه در یک فصل

تیم آژاکس موفق شد برای سی و چهارمین بار فاتح لیگ هلند شود...

شاگردان تن هاگ که تنها به یک امتیاز برای گرفتن جشن قهرمانی در هلند نیاز داشتند، به یک پیروزی پر گل مقابل خرافشاپ دست یافتند.

به گزارش مدال، تیم آژاکس که کمتر از دو هفته پیش فاتح جام حذفی هلند شده بود، امشب توانست قهرمانی لیگ هلند را نیز جشن بگیرد.
شاگردان اریک تن هاگ که هفته قبل فرصتی عالی برای رسیدن به فینال لیگ قهرمانان اروپا را از دست دادند، امشب برای قهرمانی تنها به یک امتیاز نیاز داشتند اما در نهایت به یک برد پرگل 4 بر یک مقابل خرافشاپ دست پیدا کردند.
آیندهوون، نزدیک‌ترین تعقیب کننده آژاکس و مدافع عنوان قهرمانی، در خانه، هراکلس را با نتیجه 3-1 شکست داد اما نتوانست مانع از قهرمانی آژاکس شود.

آژاکس چند هفته قبل در جام حذفی با پیروزی مقابل ویلم تیلبورگ به قهرمانی رسیده بود و به این ترتیب، برای اولین بار از سال 2002 موفق به کسب دوگانه شد.
بنابراین شاگردان تن هاگ به فاصله دو هفته از قهرمانی در جام حذفی، پس از پنج سال انتظار سی‌وچهارمین  قهرمانی در لیگ را هم جشن گرفتند. لاس شون، نیکولاس تاگلیافیکو و دوشان تادیچ (2) گل های آژاکس در این بازی را به ثمر رساندند.
بر این اساس، طی چهار فصل اخیر، سه بار آیندهوون و یک بار فاینورد قهرمان لیگ هلند شده بودند.

تگ ها


اریک تن‌هاگ قهرمان لیگ هلند جام حذفی هلند آیندهوون فاینورد هراکلس ویلم تیلبورگ لاس شونه نیکولاس تاگلیافیکو Dušan Tadić آژاکس دی گرافشاپ اردیویسه هلند فوتبال