آژاکس 1 – 2 رئال مادرید؛ پیروزی کهکشانی‌ها در جهنم کرویف آرنا +ویدیو

کهکشانی‌ها در آمستردام به یک پیروزی ارزشمند دست پیدا کردند...

رئال مادرید در دور رفت مرحلۀ 1/8 نهایی لیگ قهرمانان اروپا در شبی جنجالی موفق شد پیروزی ارزشمندی را از خانۀ آژاکس به غنیمت ببرد.

به گزارش مدال، نمایش جسورانه مردان اریک تن‌هاگ در برابر قهرمان دورۀ گذشته لیگ قهرمانان اروپا، بسیار تحسین‌برانگیز بود و آنها توانستند با ارائه شخصیتی مقتدر از خود در این نبرد سخت، نشان بدهند که هدف‌شان فراتر از حضور در جمع 16 تیم دور حذفی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا است.
در جریان این دیدار که در اغلب دقایق بازی آژاکس تیم برتر میدان بود، مردان تن‌هاگ در نیمۀ نخست فشار بی‌امانی را بر روی دروازۀ متزلزل تیبو کورتوا وارد کردند و حتی موفق شدند بر روی اشتباه فاحش دروازه‌بان بلژیکی رئالی‌ها دروازۀ حریف را باز کنند که این گل با بررسی کمک داور ویدیویی مردود اعلام شد.
در نیمۀ دوم بازی رئال مادرید کمی بهتر ظاهر شد و بر روی حرکت فوق‌العاده دیدنی وینیسیوس جونیور، کریم بنزما موفق شد دروازۀ میزبان را باز کند تا آنها به گل برتری دست پیدا کنند، پس از این آژاکس که نمی‌خواست بازنده میدان باشد با تمام توان بر روی دروازه رئالی‌ها هجوم آورد و حکیم زیاش در دقیقۀ 75 توانست گل دقیقۀ 60 بنزما را پاسخ بدهد تا دوباره بازی به تساوی کشیده شود.
فوتبال که بار دیگر قصد داشت آن روی ناسازگار خود را برای آژاکس به تصویر بکشد، بر روی صحنه‌ای پربحث و جنجالی فرصت ایده‌آلی را در اختیار تعویض طلایی سانتیاگو سولاری، یعنی مارکو آسنسیو قرار داد تا او در دقیقۀ 87 بتواند برای دومین بار دروازه میزبان را باز کند و پیروزی را به تیمش هدیه کند.

در پایان کار رئالی‌ها با پیروزی برابر آژاکس، با اندوخته‌ای بسیار خوب به خانه بازگشتند تا به انتظار دیدار برگشت در سانتیاگو برنابئو بنشینند.