آژیر جنگ در در ایتالیا علیه نژادپرستی به صدا در آمد

زخم کهنه فوتبال ایتالیا در فصل جدید سر باز کرده و ورزشگاه‌ها محل توهین‌های نژادپرستانه علیه بازیکنان فوتبال شده و حالا آژیر جنگ علیه این پدیده شوم به صدا در آمده است....

زخم کهنه فوتبال ایتالیا در فصل جدید سر باز کرده و ورزشگاه‌ها محل توهین‌های نژادپرستانه علیه بازیکنان فوتبال شده و حالا آژیر جنگ علیه این پدیده شوم به صدا در آمده است.

به گزارش مدال، معضل نژادپرستی در فوتبال اروپا به درجه بحرانی رسیده تا حدی که «جیانی اینفانتینو» رئیس فیفا شب گذشته در مراسم «The Best» در شهر میلان به این بحران اشاره کرد.

در راستای مبارزه با این پدیده شوم، دولت ایتالیا هم در این یک ماه اقدامات مهم را انجام داده و حتی تغییراتی نیز در دولت ایجاد شده است؛ از جمله «متئو سالوینی» معاون نخست وزیر این کشور که از سمتش کناره‌گیری کرد.

«وینچنزو اسپادافورا» وزیر ورزش ایتالیا به «ال پائیس» درباره این بحران گفت: «حذف نژادپرستی از جامعه یک پروسه طولانی است که باید آن را عملی کنیم، اما در حال حاضر تمام تلاشم را می‌کنم تا این اتفاق دیگر در ورزشگاه‌ها و اماکن ورزشی تکرار نشود. زمان آن فرا رسیده که همه مسئولیت خود را قبول کنند؛ سیاستمداران، فدراسیون‌ها، و هواداران. به زودی جلسه‌ای خواهیم داشت و تغییرات مهمی را معرفی می‌کنیم و البته کنار آن از تحریم‌های جدید و شدیدتر خود پرده‌برداری خواهیم کرد.»

بیشتر بخوانید:

اظهارات نژادپرستانه در تلویزیون ایتالیا


 

تگ ها


تبعیض نژادی توهین نژادپرستانه جنگ علیه نژادپرستی حملات نژادپرستانه نژادپرستی سری آ فوتبال جهان فوتبال