آکادمی مهدوی‌کیا مدرک رو کرد (عکس)

ماجرای جنجالی استفاده از محمدصدرا طاهر اسماعیل، بازیکن صغرسنی در آکادمی کیا، از سوی کانال های هواداری با شدت و حدت پیگیری شده است....

به گزارش "ورزش سه"، مورد اعتراض، بازیکنی به نام محمدصدرا طاهر اسماعیل است که به گفته هادی مهدوی کیا، مدیر آکادمی کیا در سه سال گذشته هم مورد اعتراض تیم های رقیب قرار گرفته و پیش از این مدارک او به صورت کامل چک شده و دوباره به خاطر عدم قاطعیت در مراجع فوتبال تهران، تبدیل به سوژه ای برای پیگیری شده است. حال آن‌که قبل‌تر و با ارائه مدارک، اثبات شده که این مسئله حقیقت ندارد.

خبرنگار ما برای راستی آزمایی صحت مدارک آکادمی کیا که بازیکن خود را عاری از هرگونه تخلف می‌خوانند، سری به زمین تمرین تیم کیا در ورزشگاه بعثت تهران زد تا درباره این مسئله با خود بازیکن گفتگو کند. بازیکنی که در رده نوجوانان حضور دارد و شناسنامه اش نشان می‌دهد که متولد سال ۱۳۸۶ است. او سه برادر دیگر هم دارد و مورد اتهامی اش این است که با شناسنامه یکی از برادرانش در تیم کیا به میدان رفته. وی حالا به واسطه طرح موضوع صغر سنی فشار بالایی را متحمل شده است.

اسنادی که نشان می‌دهند فدراسیون فوتبال ایران در تست استخوان بندی، وضعیت سنی این بازیکن را مطابق با شناسنامه تائید کرده است.

او در این گفتگو که دو برادرش نیز در آن حضور دارد و شناسنامه پدر و مادرش هم نمایش داده می‌شود، بارها و بارها تاکید می‌کند هیچ تخلفی انجام نداده و مدارکش از زمان حضور در مدرسه مورد بررسی دقیق قرار گرفته است.

باشگاه هایی که اتهام صغرسنی را به این بازیکن و تیم کیا زده‌اند، تیم پیکان، استقلال و ایرانمهر هستند که به ادعای خود بازیکن، یعنی «محمدصدرا طاهر اسماعیل» به او پیشنهاد امضای قرارداد داده‌اند.

این مصاحبه را که دو برادر محمدصدرا هم در آن نقش آفرینی کرده‌اند را می‌خوانید:

* ماجرا چیست؟ چه اتهامی را به تو زده‌اند؟
بنده محمدصدرا طاهر اسماعیل هستم، اما میگویند با شناسنامه برادرت محمدرضا بازی کردی. تیم ما امسال با ۵۰ گل قهرمان شده و من فقط یک گل را به ثمر رسانده‌ام، من هفته چهارم و پنجم نتوانستم بازی منم و من امسال کلا ۵-۶ بازی کردم. این تیم ۱۱ بازیکن ملی دارد و تیم ما روی یک بازیکن دو بازیکن نمی‌چرخد. ما در لیگ ۱۷ سال با تیم ۱۵ ساله‌ها شرکت کردیم. اصلا نیازی نداشتیم که من بازی کنم یا نه.

* چه سندی داری از این که وضعیتت قانونی است؟
این‌ها می‌گویند من ۲۲ ساله هستم. اما من پنج شش سال است که فوتبال بازی میکنم. سال اول در باشگاه میعاد کوشان بازی کردم، بعد سال ۹۶ رفتم پیکان و شرایطم اوکی نبود. بعد آمدم باشگاه کیا و همان روز من را فرستادند است استخوانی. باشگاه فولاد طلاییه هم من را بردند تست  استخوانی و نتیجه اش سال ۱۳۹۸ آمد و نتیجه اش همینطور بود.

* می‌گویند تو باعث قهرمانی چندین ساله کیا شده ای.
این رده ۱۱ بازیکن ملی دارد. ما رفتیم در اروپا بازی کردیم و قهرمان شدیم، بدون من رفتند با بایرن بازی کردند و قهرمان شدند.

* در ادامه برادران او هم در این خصوص صحبت کردند:


محمد جواد طاهراسماعیل: من شناسنامه پدرم را آوردم، می‌بینید که نام چهار برادرم هست با تاریخ تولد. شناسنامه مادرم هم هست و می‌بینید تاریخ تولدها را. خواستم این را بگویم که دردسر ایجاد نشود. ما برای تست دی ان ای رفتیم و هرجا بگویند هم می‌آییم.

محمدرضا طاهر اسماعیل: ما تمام مدارک را آورده‌ایم. ما رفتیم اثر انگشت دادیم و هر سال هم میگویند بیا و دوباره می‌رویم. از کار و زندگی افتاده‌ایم.

تگ ها


آکادمی کیا مهدی مهدوی کیا