آیا استقلال مدرسه پیرمردها شده است؟

شرایط سنی تیم فوتبال استقلال که برای فصل هفدهم لیگ برتر دو بازیکن پا به سن گذاشته را جذب کرده نسبت به فصل گذشته تغییر کرده اما میانگین سنی اش بالا نرفته است ......

شرایط سنی تیم فوتبال استقلال که برای فصل هفدهم لیگ برتر دو بازیکن پا به سن گذاشته را جذب کرده نسبت به فصل گذشته تغییر کرده اما میانگین سنی اش بالا نرفته است.

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری مهر: برخی منتقدان استقلال بعد از عقد قرارداد این تیم با پژمان منتظری و به خصوص مجتبی جباری، آبی پوشان را در مسیر دور شدن از جوانگرایی و رویکرد به جمع و جور کردن تیمی با معدل سنی بالا خطاب کردند.

 این درحالی است که مقایسه آماری سن بازیکنانی که از جمع آبی پوشان جدا شدند با بازیکنانی که به این تیم پیوستند، نشان می دهد که نه تنها استقلال نسبت به فصل گذشته خودش پیرتر نشده، بلکه معدل سنی این تیم در مقایسه با فصل پیش نیم سال هم جوانتر شده است.

کاوه رضایی و میعاد یزدانی بازیکنانی هستند که به طور قطع از جمع آبی پوشان جدا شدند. هرایر مگویان و بهنام برزای نیز دو بازیکنی هستند که گرچه هنوز رسما از این تیم جدا نشده اند، اما به احتمال بسیار زیاد آنها هم جمع آبی ها را ترک خواهند کرد.

کاوه رضایی و میعاد یزدانی هر کدام با ۲۵ سال سن، بهنام برزای ۲۴ ساله و هرایر مگویان نیز با ۳۰ سال سن از جمع آبی پوشان جدا شدند. معدل سنی این بازیکنان که از جمع آبی پوشان جدا شدند ۲۶ سال است.

آبی ها پژمان منتظری و مجتبی جباری را با ۳۳ و ۳۴ سال سن، بیت سعید و شهباززاده را ۲۷ سال، روزبه چشمی با ۲۴ سال، فردین نجفی با ۱۹ و مهدی قائدی را با ۱۸ سال سن به خدمت گرفته اند که معدل سنی بازیکنان جذب شده در این تیم ۲۵/۸ سال است که عملا معدل سنی بازیکنان جذب شده در استقلال از معدل سنی بازیکنان جدا شده از این تیم پایین تر است. 

اگر بازیکنانی نظیر خادم پور، حیدری، محمدی و هاشمی که هر یک با ۱۹ سال سن جذب این تیم شدند را هم به این بازیکنان اضافه کنیم، معدل سنی بازیکنان جذب شده در این فصل به ۲۳/۵ می رسد.

این مقایسه آماری نشان می دهد که تیم استقلال نسبت به فصل گذشته نه تنها پیر نشده، بلکه تا حدودی جوانتر هم شده است. 

 

تگ ها


اخبار روز استقلال فوتبال