آیا تراشتگن بهترین گلر حال حاضر دنیاست؟

مارک اندره تراشتگن، دروازه بان آلمانی و ملی پوش بارسلونا با نمایش های فوق العاده ای که تا بدین جای فصل داشته، خودش را به عنوان یکی از بهترین گلرهای دنیا معرفی کرده است ......

 مارک اندره تراشتگن، دروازه بان آلمانی و ملی پوش بارسلونا با نمایش های فوق العاده ای که تا بدین جای فصل داشته، خودش را به عنوان یکی از بهترین گلرهای دنیا معرفی کرده است.
به گزارش مارکا، بارسا فصل جاری را شگفت انگیز آغاز کرده و در هر دو تورنمنت معتبر، بهترین جایگاه ممکن را دارد. آبی اناری ها با چهار امتیاز برتری نسبت به والنسیا در صدر جدول لالیگا قرار دارند و در لیگ قهرمانان اروپا نیز با کسب یک امتیاز از بازی خارج از خانه برابر یوونتوس، صعودشان به مرحله حذفی به عنوان صدرنشین را قطعی کردند. تراشتگن قطعا یکی از دلایل این شروع حیرت انگیز بوده است.
اگر مسی در خط حمله با گل ها، پاس گل ها و بازیسازی اش امتیاز جمع آوری می کند، تراشتگن نیز درون دروازه با مهارهای فوق العاده اش، آنها را حفظ می کند. در این هفده دیداری که بارسا در فصل جدید - به جز سوپرکاپ اسپانیا و بازی رفت مرحله یک شانزدهم نهایی کوپا دل ری - انجام داده، تراشتگن تنها پنج گل دریافت و در دوازده بازی، کلین شیت کرده است. آمار، فوق العاده است. تفاوت کلین شیت های تراشتگن با نمونه های مشابه در این است که او بالاتر از خط دفاعی، خودش بیشتری تاثیر را در بسته نگه داشتن دروازه داشته. به عبارت دیگر، این کلین شیت ها برتافته از سیوهای پی در پی خودش بوده و نه عملکرد مقتدرانه خط دفاعی. گرچه نمی توان از دفاع تیمی عالی این فصل بارسا چشم پوشی کرد.
مارک آندره تراشتگن - لیونل مسی - جانلوییجی بوفون
در این مدت، 64 شوت به سمت دروازه تراشتگن آمده و او 54 تای آنها را مهار کرده است. تعدادی از این مهارها، به یادماندنی و دیدنی بوده اند. واکنش های او مقابل روبن سوبرینو از آلاوز، سرخی انریخ از ایبار، آنتوان گریزمان از اتلتیکو مادرید و امرابت از لگانس از این دست بوده اند. با این حال، بدون شک بهترین نمایش فصل تراشتگن در سن مامس رقم خورد. جایی که او سه بار مهاجمی چون آدوریز را در موقعیت های حساس در گلزنی ناکام گذاشت. تراشتگن در لیگ قهرمانان اروپا نیز عالی کار کرده و شب گذشته مقابل یوونتوس تیمش را از یک شکست نجات داد. شوت کات دار دیبالا را تنها یک دروازه بان آماده می توانست دفع کند. مهاری که باعث شد بارسا بلیطش برای دور بعد را رزرو کند.
تراشتگن تا بدین جای فصل - اگر نگوییم بهترین - خودش را به عنوان یکی از بهترین دروازه بانان دنیا ثابت کرده و به لحاظ تاثیرگذاری اش در نتایج بارسلونا به جرات می توان به او لقب مسیِ درون دروازه داد. جذب تراشتگن از جمله بهترین اقدامات زوبی زارتا در بارسلونا بود.

تگ ها


اخبار روز بارسلونا لالیگا فوتبال