آیا تیم مجیدی مشکل بدنی دارد؟

حضور مصدومان پرتعداد در اردوگاه استقلال یک ابهام و سوال مهم را متوجه سرمربی آبی ها کرده است، آیا این تیم مشکل بدنی دارد؟...

به گزارش مدال، فرهاد مجیدی بعد از جدایی استراماچونی هدایت استقلال را برعهده گرفته است و در این مدت نتایج بسیار خوبی هم کسب کرده است، کسب سه پیروزی و دو تساوی در بازی هایی که همه شان سخت بوده و بازی های فشرده آنها را طاقت فرساتر هم کرده است نتایج درخشانی برای مجیدی در شروع کارش محسوب می شود اما آنچه او در این مدت بیش از حد تحت فشار گذاشته است مصدومانی است که در این مدت روی دست استقلال مانده است.

آبی ها در طول مدتی که فرهاد مجیدی را به عنوان سرمربی استقلال در اختیار دارند فرشید اسماعیلی، شیخ دیاباته و مهدی قائدی را به دلیل مصدومیت از دست داده اند و البته عارف غلامی هم در همان روزهای ابتدایی حضور او  با مشکل مصدومیت روبرو شد و همه این ها مسائلی است که انگشت اتهام را به سوی سرمربی آبی ها برده است و خیلی ها می گویند فرایند تمرینات این تیم و البته نبود یک بدنساز با تجربه باعث رخ دادن چنین شرایطی شده است.

در این بین عده ای بر این باورند که مارکو مربی بدنساز استقلال در زمان استراماچونی بدن بازیکنان این تیم به خوبی آماده کرده بود و به همین دلیل آبی پوشان در طول نیم فصل اول  کمتر با مشکل مصدومیت روبرو شدند اما علی ربانی، بدنسازی که فرهاد مجیدی با خودش به استقلال آورده است این شرایط را ندارد و نمی تواند در بازی های فشرده بدن بازیکنان را به خوبی ریکاوری کند.

اما  نگاهی به لیست مصدومان استقلال از ابتدای فصل نشان می دهد این موضوع در زمان دو کادرفنی فعلی و قبلی آبی ها اختلاف معنا داری با هم نداشته است، در زمان سرمربیگری استراماچونی داریوش شجاعیان و محسن کریمی با پارگی رباط صلیبی روبرو شدند، سیاوش یزدانی به دلیل مصدومیتی که در نیم فصل اول نصیبش شد هنوز هم شرایط بازی ندارد، روزبه چشمی به دلیل مصدومیت سه بازی تیمش را از دست داد و البته فرشید اسماعیلی  در دو بازی آخر آبی ها غایب بود.

حالا هم که فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شده است آبی ها فرشید اسماعیلی، شیخ دیاباته و جدیدا مهدی قائدی را به دلیل مصدومیت از دست داده اند هرچند که این احتمال وجود دارد مصدومیت مهاجم تکنیکی آبی ها چندان جدی نباشد و او حتی برابر الاهلی عربستان هم بتواند بازی کند.

در مورد مصدومیت سه بازیکن استقلال ذکر این نکته ضروری است که آبی ها در هفته های گذشته بازی های فشرده ای داشته اند و پروازهای پشت سرهم به کشورهای مختلف در بروز این شرایط بی تاثیر نبوده است.

آنچه که مشخص است نگاهی به لیست مصدومان تیم فوتبال استقلال نشان می دهد این مساله در کادرفنی قبلی و فعلی اختلاف معناداری با هم ندارد و نمی شود این موضوع را به نقص فنی کادرفنی فرهاد مجیدی ربط داد و برای پیدا کردن دلیل این موضوع باید به عوامل دیگر هم توجه شود.

بیشتر بخوانید:

گزارش تمرین استقلال؛ تمرین اختصاصی دو آبی‌پوش

اعتراض استقلال و عارف غلامی رد شد

 

 

تگ ها


فوتبال ایران فرهاد مجیدی استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال