آیا رادو می تواند شماره یک باشد؟

پرسپولیس در دربی ۹۳ شکست خورد و این در حالی بود که رادو نتوانست هیچ یک از ضربات پنالتی استقلالی ها را مهار کند....

به گزارش " ورزش سه "، البته نمی شود به رادو خرده گرفت به این خاطر که شانس دروازه بان برای مهار ضربات پنالتی ۵۰-۵۰ است. رادو در جریان بازی هم به نوعی مغلوب دو ضربه خوب از سوی مهدی قایدی و محمد دانشگر دو بازیکن اهل استان بوشهر شد. با این حال نمی شود کتمان کرد در روزهای حضور علیرضا بیرانوند در ترکیب پرسپولیس، این دروازه بان توپ های سخت و‌حساس را مهار می کرد و یکی از دلایل قهرمانی های متعدد این تیم در لیگ برتر و‌جام حذفی و هم چنین نایب قهرمانی در لیگ آسیا بود؛ نمونه اش مهار ضربه سر ژاوی در بازی با السد در لیگ قهرمانان آسیا. شاید اگر در دربی ۹۳ علیرضا مرد شماره یک سرخ ها بود یکی از ضربات پنالتی استقلالی ها را مهار می کرد؛ شاید هم روی ضربه مهدی قایدی که البته عالی و حرفه ای زد به بدن خود کش می داد و توپ را به کرنر می فرستاد.

در روزهای حضور علیرضا در پرسپولیس، رادو هرگاه وارد زمین می شد بهترین بازی خود را به نمایش می گذاشت و در اکثر بازی ها کلین شیت می کرد تا جایی وقتی بیرانوند به آنتورپ رفت کادر فنی پرسپولیس گفتند رادو مرد شماره یک آنها در ادامه مسیر خواهد بود و حالا به دنبال دروازه بان دوم به جای علیرضا بیرانوند هستند‌، اما اکنون به نظر می رسد کادر فنی پرسپولیس با تردید به این دیدگاه خود بنگرد و در تکاپوی مرد شماره یک باشند؛ موضوعی که یحیی گل محمدی در پایان دربی ۹۳ به صورت تلویحی به آن اشاره کرد.

انتظار یحیی گل محمدی در هفته های پایانی لیگ برتر به خصوص در دربی ۹۳ این بود که رادو همانند علیرضا بیرانوند توپ های سخت را مهار کند، توپ هایی که مهارش برای دیگر دروازه بانان سخت است. همان کاری که دروازه بان پیشین تیم انجام می داد و به همین بهانه سالهاست مرد شماره یک تیم ملی است. این انتظار تا به اینجا به خوبی بر آورده نشده و حالا باید به یحیی حق داد که به دنبال مشورت با کادر فنی اش به خصوص مربی گلرها در این زمینه باشد.

حامد لک دروازه بان ماشین سازی که گفته می شود خیلی به دروازه تیم پرسپولیس نزدیک شده؛ علیرضا حقیقی دروازه بان نساجی و مرد شماره یک تیم ملی در جام جهانی۲۰۱۴ که قبلا در پرسپولیس بازی کرده و نمایش او در هفته های پایانی لیگ برتر تحسین برانگیز بوده و هم چنین محمد رشید مظاهری که با تیم تراکتور به دیدار پایانی جام حذفی را پیدا کرده ( البته رشید در بازی تراکتور. نفت مسجد سلیمان به میدان نیامد) جز گزینه های تیم پرسپولیس برای خط دروازه هستند. حالا یحیی گل محمدی به نظر می رسد به این ها باید به عنوان مرد شماره یک تیم یا رقیب جدی رادو برای حضور در درون دروازه پرسپولیس نگاه کند و بهترین انتخاب را داشته باشد‌. او پیش تر گفته بود دروازه بان جدید را برای ذخیره نشینی می خواهد اما یحیی گل محمدی برای تداوم موفقیت ها در پرسپولیس به دروازه بانی از جنس علیرضا بیرانوند نیاز دارد که توپ های سخت و حتی مهارنشدنی را از آن خود کند. اکنون متوجه می شویم بی دلیل نبود برانکو در روزهای حضور در راس کادر فنی پرسپولیس اجازه نمی داد علیرضا بیرانوند اردوی تیم را ترک و به یک تیم خارجی ملحق شود. به باور او دروازه بان خوب به تنهایی یک تیم است؛ یک تیم یک نفره.

تگ ها


بوژیدار رادوشوویچ پرسپولیس تهران