آیا رشفورد فوق ستاره آینده منچستریونایتد است؟

مارکوس رشفورد در بهترین حالت دوران بازیش قرار دارد اما برای بهترین بازیکن جهان شدن به موفقیت‌های بیشتری نیاز دارد....

مارکوس رشفورد در بهترین حالت دوران بازیش قرار دارد اما برای بهترین بازیکن جهان شدن به موفقیت‌های بیشتری نیاز دارد.

پس از اخراج مورینیو از منچستریونایتد، بسیاری از بازیکنان این تیم عملکرد بهتری داشته‌اند و به نوعی پیشرفت کرده‌اند. پوگبا به ستاره اصلی منچستر تبدیل شده، مارسیال تصمیم گرفت قراردادش را تمدید کند و دخه‌آ نیز خارق‌العاده عمل کرده‌ اما ستاره اصلی یونایتدی‌ها رشفورد است.
رشفورد در ۱۳ بازی گذشته توانسته ۸ گل به ثمر برساند تا او را با امباپه مقایسه کنند. از روزهای ابتدایی حضور رشفورد در ترکیب اصلی یونایتد چند سالی می‌گذرد اما حالا با بررسی روند رو به رشد او و البته ثباتش می‌توان او را به یک مهره اصلی و تاثیرگذار در ترکیب یونایتد برشمرد. امشب و در بازی یونایتد مقابل PSG می‌توان او را در مصاف‌های بزرگ سنجید و البته با امباپه مقایسه کرد.
سولسشایر می‌گوید: امباپه و رشفورد قطعا با یکدیگر مقایسه خواهند شد. من تنها یک بار و در مصاف‌های رو در رو امباپه را دیدم اما هر روز با مارکوس تمرین می‌کنم. او به زودی به بازیکنی با کیفیتی عالی تبدیل خواهد شد. از کار کردن با رشفورد لذت می‌برم و مطئنم همین حس را مربیان پاریسن‌ژرمن نسبت به امباپه دارند. امباپه نسبت به  ستاره شدن اشتیاق خوبی داشت. واقعیت این است که مهاجمان به خوبی روی فوتبال مسلط نیستند اما تا ۱۰ سال آینده تعدادی از آن‌ها می‌توانند روی فوتبال تاثیر خوبی داشته باشند.
امباپه و رشفورد پست و روش بازی شبیهی دارند. هر دو وینگر هستند و با سرعت و تکنیکی مناسب در محوطه جریمه خطرناک ظاهر می‌شوند. امباپه در کنار کاوانی و نیمار، مثلث هجومی PSGرا تشکیل می‌دهند و توانستند چندین بار پیاپی قهرمانی لوشامپیونه را برای آن‌ها به دست آورند. مهاجم فرانسوی توانسته با تیم ملی کشورش هم قهرمان جام جهانی شود. در سمت مقابل رشفورد در خط حمله سه نفره یونایتد در کنار مارسیال و لینگارد و البته لوکاکو مثلث هجومی منچستر را تشکیل داده اند. یکی از مزیت‌های رشفورد گلزنی در رقابت‌های حذفی است که به منچستر کمک کرده تا ریدینگ، بازل، بنفیکا، سلتاویگو و .... را در این چند سال حذف کند.
امباپه به جوانترین گلزن ۶۰ سال اخیر جام‌های جهانی تبدیل شد و البته ۱ سال از رشفورد کوچکتر است. گری لینکر در مورد مقایسه این دو نفر می‌گوید: همه ما امباپه را مرد بازی‌های بزرگ می‌دانیم زیرا در این دیدارها بسیار خوب عمل می‌کند اما هنوز نمی‌توان با قاطعیت درباره رشفورد هم همچین نظری داد.
رشفورد امشب در یک میدان امتحانی بزرگ قرار خواهد داشت. او پیشتر با منچستر توانسته قهرمان جام یوفا (لیگ اروپا) شود اما امشب مقابل امباپه، یکی از مهم‌ترین رقبای او در کسب عنوان بهترین بازیکن جهان در سال‌های آتی قرار خواهد گرفت. آیا رشفورد به پیشرفت خود ادامه می‌دهد؟ آیا او امباپه را پشت سر خواهد گذاشت؟ آیا او به فوق ستاره یونایتد تبدیل خواهد شد؟