آیا زمان باور ساری فرا رسیده است؟

یادداشتی درباره مائوریتسیو ساری که در حال برگرداندن یوونتوس به روزهای اوجش است....

یادداشتی درباره مائوریتسیو ساری که در حال برگرداندن یوونتوس به روزهای اوجش است.

از کونته و آلگری با رسیدن به ساری، از ناپل تا لندن و حال تورین، برای چه او انتخاب شده و خیلی های دیگر نه، برای چه او از لندن راهی تورین شده و آلگری بعد از پنج سال موفق در کسب کالچو دگر خواهانی نداشته است. او که فقط یک قهرمانی دارد چرا تمامی چشمان را به خود گِرد کرده، آیا زمان باور کردن ساری رسیده است؟

ساری را در ایتالیا اریگو ساکی دیگر می خوانند، سبک او برگرفته از تیم هایی است که روزگاری ساکی هدایت آن ها را داشته. ساری را با نمایش های تهاجمی ناپولی ستایش کردهاند. مردان او بودند که با ۷۷ گل زده در سری A با چهار امتیاز فاصله با یوونتوس فصل را به پایان بردند.

ورود ایگوآین به چلسی زهردار نبود ولی بازگشتش به یووه و اینکه قرار بود او در لیست فروش باشد بیانگر اینکه ساری دیگر به هیگی تکیه نکرده اما نمایش پسرک چاق آرژانتینی در لشگر یوونتوس، بازگشتش را اغوا کرد. یعنی هیگوآین ناپولی در بانوی پیر را...

جوزپه‌مه‌آتزا و یک پیروزی مقابل تیم اینتر، نبرد قهرمان سال های اخیر ایتالیا با کونته، سرباز پیشتر های تورینی ها. فرهنگ و تاکتیک یوونتوس ۱۸۰ درجه تغییر یافته و همه اینها در پیروزی مقابل اینتر به چشم آمد.

پائولو دیبالا جلوتر از گونسالو ایگواین و فدریکو برناردسکی در حفره میانی خط حمله قرار گرفت. امره جان و رودریگو بنتانکور برای اطمینان از کسب سه امتیاز و برای اینکه یوونتوس او برنامه تاکتیکی درستی داشته باشد شاهدش 24 پاسی که منجر به گل پیروزی ایگواین شد آمدند.

بقیه بازیکنان آزادانه پرواز کردند. از رونالدو تا ضربه اش به تیرک و دیبالایی که قبل فصل در سیاهه تاریک نقل و انتقالات قرار گرفته بود. ولی همه یک چیز دیگر شدند. همه و همه...

اینتر و یوونتوس شانه به شانه یک دیگر جلو می روند. هم خطرآفرین بودند هم زخم پذیر، هم تهدید کننده بودند هم شکننده، هم خوب هم بد...حمله های مهاجمان دو جبهه تداومی داشته اند و مدافعان هر دو تیم کمی می لغزیدند و گاهی سد بزرگی ظاهر شده اند.
حال یوونتوس در صدر قرار و اینتر در مکان دوم. سری عشق زیباتر شده ولی یوونتوس نبرد اول را پیروز شده.

ابوالفضل کریم آبادی

بیشتر بخوانید:

برای گرانادا؛ بله ما می توانیم...

تگ ها


یادداشت اختصاصی یادداشت‌های اختصاصی تیم ملی ایتالیا انتخاب یورو 2020 مائوریتسیو ساری فوتبال