آیا معجزه‌ای برای پرسپولیس در راه است؟

بعد از اتفاقاتي كه بين ايران و عربستان رخ داد، سعودي ها توانستند AFC را براي برگزاري مسابقات نمايندگان دو كشور در زمين بي طرف متقاعد كنند ......

بعد از اتفاقاتي كه بين ايران و عربستان رخ داد، سعودي ها توانستند AFC را براي برگزاري مسابقات نمايندگان دو كشور در زمين بي طرف متقاعد كنند.

به گزارش مدال به نقل از بانک ورزش: بعد از اتفاقاتي كه بين ايران و عربستان رخ داد، سعودي ها توانستند AFC را براي برگزاري مسابقات نمايندگان دو كشور در زمين بي طرف متقاعد كنند. اين تصميم از همان روز اول بحث برانگيز بود، چرا كه اصولا ميزباني از كشورهايي سلب مي شود كه در آنها جنگ و ناامني وجود داشته باشد. وقتي امثال عراق و سوريه و افغانستان با نظر همين كنفدراسيون فوتبال آسيا ميزباني هاي شان را در ايران برگزار مي كنند، چرا بايد تيم هاي ايراني براي ميزباني راهي كشوري ديگر شوند؟ اين تصميم آنقدر خنده دار است كه بيرون از آسيا نمي توان آن را براي چهار تا غريبه تعريف كرد! به هر حال اما AFC چنين تصميمي گرفت و از همان زمان هم ايران به دنبال طرح شكايت در دادگاه عالي ورزش رفت؛ شكايتي كه حالا گفته مي شود در حال به ثمر نشستن است.

هفته گذشته دومين جلسه محرمانه بررسي پرونده مناقشه فوتبالي ايران و عربستان در دادگاه عالي ورزش موسوم به CAS برگزار شد. بعد از گذشت چند روز از اين جلسه، حالا رسانه ها خبر داده اند كه اين دادگاه AFC را ملزم به پرداخت غرامت به فدراسيون فوتبال ايران كرده و كنفدراسيون فوتبال آسيا بايد خسارت باشگاه هاي ايراني به خاطر ميزباني در زمين بي طرف را بپردازد. واضح است كه وقتي تيمي ناچار مي شود به جاي شهر و ورزشگاه خودش در كشوري ديگر از رقبا پذيرايي كند، كلي هزينه اضافي مثل مخارج رفت و آمد به كشور بي طرف، اجاره استاديوم و زمين تمرين و ... را تحمل مي كند؛ آن هم در حالي كه از عوايد بليت فروشي و تبليغات محيطي خبري نيست. حالا ظاهرا كنفدراسيون فوتبال آسيا ناچار شده غرامت اين داستان را به تيم هاي ايراني بپردازد.

در اين ميان پرسپوليس هم يكي از تيم هاي كشورمان است كه در زمين بي طرف با نماينده عربستان ملاقات كرد. شاگردان برانكو يك بار در مسقط از الهلال ميزباني كردند و به زودي يك بار ديگر هم بايد در همين شهر ميزبان الاهلي باشند. دست بر قضا در مورد پرسپوليس مي شد به بليت فروشي در تيراژ بالا و كسب درآمد قابل توجه از اين مسير اميدوار بود، اما كنفدراسيون فوتبال آسيا اين فرصت را از سرخ ها گرفت. حالا اگر قرار باشد AFC واقعا همه اين خسارت ها را براي پرسپوليس جبران كند، مي توان اميدوار بود كه به زودي پول قابل توجهي دست قرمزها را بگيرد. شايد اين غرامت كه احتمالا ميلياردي هم خواهد بود، بتواند گوشه اي از پرونده ملتهب ژوزه و دستيارانش را بگيرد و به رفع مشكل كمك كند.

 

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال