آیا ونگر ستارگانش را فراری می دهد؟

طی یک دهه گذشته باشگاه آرسنال بواسطه شرایط خود موجب آن شده است تا ستارگان مشهور و بزرگش به یکباره تصمیم کوچ از جمع توپچی ها را بگیرند ......

طی یک دهه گذشته باشگاه آرسنال بواسطه شرایط خود موجب آن شده است تا ستارگان مشهور و بزرگش به یکباره تصمیم کوچ از جمع توپچی ها را بگیرند.
هر جدایی در دنیای فوتبال یک دلیل در خود دارد، گاهی ستارگان به دلیل رشد، گاهی به دلیل مشکلات شخصی، برخی دیگر به دلیل عدم سازگاری با کادر فنی، برخی به دلیل عدم تفاهم با کادر مدیریت باشگاه و .. تصمیم می گیرند تا از خانه خود کوچ کنند و در شرایطی تازه تر فوتبال و حیات خود را ادامه دهند.
در آرسنال اوضاع به طرز عجیبی طی یک دهه اخیر بر هم ریخته و نامنظم پیگیری شده است، چندی پیش بود که با بررسی دلایل جدایی ستارگان جهان از باشگاه بارسلونا و رئال مادرید به این نتیجه رسیدیم که آنها بر خلاف میل باطنی خود دست به چنین اعمالی می زنند و مشکلات و فاصله خط فکری آنها از مدیریت بانی این اتفاقات شده است، اما این مسئله در ارتباط با بازیکنان آرسنال به هیچ وجه صدق نمی کند!
آرسنال باشگاهی با قدمت و بزرگ است که از سوی آرسن ونگر فرانسوی برند سازی شده است، این باشگاه بزرگ در کسب افتخار اما بسیار ناموفق بوده است و دنیای بدون جام را تجربه می کند، که البته بخش بزرگ این ماجرا را می توان از چشم سرمایه گذاری مدیران این باشگاه برای هزینه های سنگین ساخت استادیوم امارات دانست تا ونگر نیز نتواند به هیچ عنوان بازیکنان مد نظر خود را برای فتح جام جذب کند.
بن بست های مالی آرسنال برای خرید ستارگان به حدی ادامه دار بود که ونگر مو هایش را در آسیاب توپچی ها سپید کرد تا او تفکراتش از دنیای مدرن عقب بماند اعتراض ها او را بی نصیب نگذارد و بسیاری از هواداران این تیم نیز خواهان خروج او از امارات شوند!
طی سال های گذشته آرسنالی ها به دلیل آنچه که ستارگانشان آن را تحقیر می نامند، حاضر نشده اند در این تیم باقی بمانند، چرا که آرزوی هر ستاره ای کسب جام و برتری در دنیای فوتبال است که آرسنال هرگز نتوانسته است چنین شخصیتی را در یک دهه اخیر به بازیکنان خود هدیه دهد!
تیری آنری، سسک فابرگاس، سمیر نصری، اشلی کول، چمبرلین و رابین فان پرسی،امانوئل  آدبایور و الکسیس سانچز  از جمله ستارگان بزرگی بودند که طی یک دهه اخیر به طرز غیر قابل باوری از باشگاه آرسنال راه خود را جدا کردند تا برای تحقق یافتن آرزوهایشان در باشکاهی دیگر فوتبال خود را ادامه دهند!

تگ ها


اخبار روز آرسنال لیگ برتر فوتبال