آیا پایان دوران فلورنتینو پرز در مادرید فرا رسیده است؟

اگر قرار باشد رئال مادرید دچار تغییر و تحولی شود، قطعا باید فلورنتینو پرز پیش از همه باشگاه را ترک کند، چرا که او یکی از اصلی ترین دلایل معضلات امروز لوس بلانکو است ......

اگر قرار باشد رئال مادرید دچار تغییر و تحولی شود، قطعا باید فلورنتینو پرز پیش از همه باشگاه را ترک کند، چرا که او یکی از اصلی ترین دلایل معضلات امروز لوس بلانکو است.

به گزارش مدال، در روز شکست مطابق روال چیزی جز انتقاد و فریاد اعتراض به گوش نخواهد رسید، این طبیعت فوتبال در روند ناکامی است و هرگز هیچ کس در چنین شرایطی تمجید و تعریف مخاطب را نشنیده است، اما ماجرای رئال مادرید متفاوت از این قصه هاست، آنها دچار بحران خودساختگی شده اند که ریشه اش تنها در نبرد های فنی نیست!

 

کنترل کهکشان رئال مادرید در دستان مردی است که در دوران زوال قرار دارد، فلورنتینو به خوبی فلسفه قدرت یابی و محبوبیت را در سانتیاگو برنابئو می داند، او خود را موفق ترین مدیر جهان فوتبال می داند که بواسطه حضورش در راس قدرت باشگاهی پر افتخار به صورت اتوماتیک این ادعا را تائید می کند، اما عملکرد او هرگز با این قصه همخوانی ندارد.

 

اسکلت اصلی باشگاه رئال مادرید 4 سال است که به همین شکل حفظ شده و هیچ تغییری در آن حاصل نشده، بلکه آنها ذره ذره قدرت خود را از دست داده اند! مدیریت باشگاه سالانه حداقل 80 میلیون یورو بودجه نقل و انتقالاتی دارد که در 4 سال گذشته که هیچ اقدامی از سوی باشگاه برای ترمیم قدرت از دست رفته اش حاصل نشده است، رقمی بالغ بر 320 میلیون یورو تلف شده است! در چه راستا؟!

 

پروژه ساخت سانتیاگو برنابئو به صورت لفظی سال هاست که ادعا می شود کلید خورده است، اما نتیجه ای از آن یافت نمی شود؛ آنها بابت فروش جیمز رودریگز و کریستیانو رونالدو درآمد بزرگی را کسب کرده اند، از قهرمانی های پیاپی زیدان در لیگ قهرمانان اروپا و ...، رئال مادرید به هیچ عنوان دچار مشکل مالی نبوده و نیست!

 

به ستارگانی که رئالی ها طی سالیان اخیر از دست داده اند فکر کنید! کیلیان امباپه، ادن هازارد، هری کین، نیمار، مائورو ایکاردی، پائولو دیبالا و ... ستاره هایی بودند که پرز با درآمد هنگفت خود از دست داده است! او انتخاب هایی بسیار ابهام برانگیز را حتی بر روی نیمکت خود داشته است! آن جنجال بزرگ برای آوردن لوپتگی از روسیه به مادرید در نهایت چه نتیجه ای را به دنبال داشت؟

 

قوه آینده نگری پرز شدیدا  در چند فصل اخیر دچار افت شده است، رئال مادرید با نسلی که در اختیار دارد نهایتا می تواند تا 2 فصل دیگر در اروپا بقایش را ادامه دهد و پس از آن با روزهایی تلخ تر رو در رو خواهد شد که می تواند حتی به فروپاشی بیانجامد، در آن روز پرز می خواهد چه کند؟!

 

انتقاد ها از کریم بنزما و گرت بیل و کورتوا و لوپتگی سر به فلک کشیده است، اما هیچکسی نیست بپرسد چه کسی آنها را در این جایگاه قرار داده که اشتباهاتشان جان بر لب مخاطب بیاورد؟! هیچ کس نمی پرسد چه کسی مسئول این حسرت ها و ناکامی هاست؟ چه کسی خط و مشی امروزی را تعیین کرده است؟! آیا با رفتن بنزما و لوپتگی و بیل همه مشکلات حل می شود؟ پرز دیگر قابل اعتماد نیست! او دیگر باید صندلی خود را به مدیر کارآمد تر دیگری بدهد، به اندازه کافی او فرصت لازمه را داشته است! در 3 فصل افتخار آفرینی رئالی ها در اروپا پرز فقط یک تماشاگر بود و نتوانست فراهم گر مسیری بهتر باشد و به همان روزها اکتفا کرد! او در آزمون بزرگش در برنابئو مردود شده است.

تگ ها


رئال مادرید لالیگا فوتبال