آیا VAR دشمن پرسپولیس بود؟

پرسپولیس در شبی بازی را به اولسان هیوندای باخت که هر دو گلش را براساس رای سیستم کمک داور ویدئویی دریافت کرد....

به گزارش"ورزش سه" خیلی ها دارند به VAR بدو بیراه می گویند اما واقعیت این است که مشکل فوتبال ایران نداشتن سیستم کمک داور ویدئویی است.


در بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا بازیکنان پرسپولیس از بابت VAR یا همان کمک داور ویدئویی ضربه نخوردند بلکه از نبود این سیستم پیشرفته در فوتبال ایران لطمه دیدند.


این اتفاقات تا زمانی که فوتبال ایران به سیستم کمک داور ویدئویی تجهیز نشود نه فقط در این بازی که در آینده نیز بازهم برای تیم های ایرانی رخ خواهد داد. چرا که بازیکنان ایرانی در طول لیگ برتر و جام حذفی فوتبال ایران و در واقع عمده بخش فوتبالشان با وجود اشتباهات و خطای دید داور داور بازی می کنند.


اگر اتفاقات این فینال در یک بازی داخلی رخ می داد و سیستم کمک داور ویدئویی وجود نداشت آن وقت هیچکدام از دو پنالتی گرفته نمی شد. بازیکنان و تیم های ایرانی با چنین ذهنیتی پا به مسابقه می گذارند و بی احتیاطی حتی کوچکی را انجام می دهند که دیگر در فوتبال امروز دنیا این خطاها که ممکن است دید داور مسابقه دور بماند توسط سیستم های پیشرفته ویدئویی دیده می شوند.


پرسپولیس امشب از کمبود امکانات و همگام نبودن فوتبال ایران با تکنولوژی و امکانات روز جهانی متضرر شد و شانس بزرگ قهرمانی را از دست داد. چیزی که مسلم است اینکه فوتبال ایران نه تنها VAR که هنوز رئیس فدراسیون و خیلی چیزهای دیگر ندارد و می توان انتظار داشت که رسیدن به قهرمانی در سطح باشگاه و ملی کاری سخت خواهد بود که تحقق آن به درصد زیادی شانس و اقبال نیاز خواهد داشت.

تگ ها


کره جنوبی اولسان هیوندای پرسپولیس تهران