آینده دومین گلزن لیگ یونان در هاله ای از ابهام

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت کریم انصاریفرد که کنار حاجصفی و چهار ستاره دیگر المپیاکوس در آخرین روز نقل و انتقالات تابستانی اروپا قرارداد خود را با باشگاه یونانی فسخ کرد تا بازیکن آزاد تلقی شود، حالا در روزهایی که بسیاری او را به باشگاه انگلیسی ناتینگهام فارست لینک کردهاند، با شرایطی مبهم برای امضای قرارداد با این تیم روبهرو است ......

   به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت –  کریم انصاری‌فرد که کنار حاج‌صفی و چهار ستاره دیگر المپیاکوس در آخرین روز نقل و انتقالات تابستانی اروپا قرارداد خود را با باشگاه یونانی فسخ کرد تا بازیکن آزاد تلقی شود، حالا در روز‌هایی که بسیاری او را به باشگاه انگلیسی ناتینگهام فارست لینک کرده‌اند، با شرایطی مبهم برای امضای قرارداد با این تیم روبه‌رو است. آخرین گزارش‌ها پیرامون ستاره شماره ۱۰ تیم ملی ایران از پیگیری روند مذاکرات او با ناتینگهامی‌ها حکایت دارد، موضوعی که به سوژه جذاب برای رسانه‌ها تبدیل شد تا سایت hitc پرده از رازی بردارد که مانع معرفی رسمی این بازیکن به عنوان خرید جدید فارستی‌ها شده است.

به نوشته سایت hitc باشگاه ناتینگهام فارست از هفته‌ها قبل مذاکرات خود با ستاره ایرانی را آغاز کرد، اما برخی جزئیات از جمله مجوز کار کریم انصاری‌فرد در فوتبال جزیره، طرفین را با ابهاماتی درخصوص امضای قرارداد جدید روبه‌رو کرده است. در این گزارش آمده است: «مهاجم ۲۸ ساله تیم ملی ایران یکی از کلیدی‌ترین مهره‌ها در جام جهانی ۲۰۱۸ برای کارلوس کی‌روش بود، اما با این عملکرد هنوز مشکلاتی مانع پیوستن او به ناتینگهام فارست شده است که مهمترین آن دریافت مجوز کار از سوی اتحادیه فوتبال انگلیس FA نام دارد». در تأیید این موضوع آیتور کارانکا، سرمربی اسپانیایی ناتینگهام و دستیار سابق ژوزه مورینیو نیز صحبت‌هایی انجام داد و گفت: «در حال مذاکره با کریم انصاری‌فرد هستیم، اما هنوز توافق نهایی صورت نگرفته است. اختلافاتی بر سر برخی جزئیات وجود دارد که امیدوارم در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف شود، چون اضافه شدن بازیکنی مثل انصاری‌فرد می‌تواند قدرت تهاجمی ما را بهبود ببخشد. من فصل قبل هم تجربه کار کردن با یکی دیگر از ستاره‌های ایران به نام اشکان دژاگه را پیدا کردم که انصافاً فوتبالیست توانمندی بود، اما متأسفانه مصدومیت مانع درخشش او در ناتینگهام شد ولی شک ندارم انصاری‌فرد می‌تواند مهره‌ای کلیدی و تعیین‌کننده برای ما باشد».

رسانه‌های جزیره در حالی از صدور پروانه کار و مجوز اقامت کریم انصاری‌فرد در جزیره به عنوان سد بزرگ انتقال این بازیکن به عنوان سهمیه غیراروپایی نام برده‌اند که باشگاه طی روز‌های گذشته تاکسیدیس رفیق انصاری‌فرد در المپیاکوس و یعقوب یاکوب بازیکن آرژانتینی وست برومویچ را به فهرست نفرات خود اضافه کرده است بلکه با این خرید‌ها بتواند به روند ناکامی‌های چند سال گذشته پایان داده و شانس خود برای صعود به لیگ برتر جزیره را امتحان کند. انصاری‌فرد که این روز‌ها در اردوی تیم ملی با پیراهن شماره ۱۰ در تلاش برای حفظ جایگاهش به عنوان یکی از کلیدی‌ترین مهره‌ها در خط حمله است، زننده تک گل ایران در جام جهانی به پرتغال بود. گلی که پرونده جام جهانی را برای ایران با کسب ۴ امتیاز از جنگ با قدرت‌های بزرگ فوتبال جهان بست.

مکث
مطالب این سایت در حالی است که طبق قانون FA بازیکنانی که در جام جهانی بازی کرده باشند، از قانون اولیه معاف هستند. قانون اولیه برای استخدام هر بازیکن در هر لیگ بریتانیا این است که آن فرد در بیش از ۷۰ درصد بازی‌های رسمی تیم کشورش در سال میلادی منتهی به آن تاریخ، حضور داشته باشد. با توجه به اینکه کریم هر دو شرط را دارد (حضور در ۷۰ درصد بازی‌ها + بازی در جام جهانی) بعید به نظر می‌رسد مشکل او، این مسئله باشد.

 

تگ ها


کریم انصاری‌فرد ناتینگهام فارست فوتبال