آینده ستاره‌های آژاکس چگونه است؟

دو بازی فوق‌العاده مقابل رئال مادرید از سوی شاگردان تن‌هاگ چشم‌ها را به خود خیره کرد و حالا همه به دنبال ستاره‌های آژاکس هستند....

دو بازی فوق‌العاده مقابل رئال مادرید از سوی شاگردان تن‌هاگ چشم‌ها را به خود خیره کرد و حالا همه به دنبال ستاره‌های آژاکس هستند.

برد ۴-۱ آژاکس مقابل رئال باعث شد تا همه باشگاه‌های اروپایی ستاره‌های تیم هلندی را زیر نظر بگیرند.
از همین حالا باید دی‌یانگ را از جمع آن‌ها جدا دانست زیرا از از ابتدای فصل بعد با پیراهن بارسا بازی خواهد کرد. دی‌یانگ با مبلغ ۷۵ میلیون یورو از تاریخ ۱ جولای بازیکن رسمی کاتالان‌ها خواهد بود و قراردادش تا ۲۰۲۴ اعتبار خواهد داشت. پاریسن‌ژرمن هم جزو تیم‌هایی بود که می‌خواست دی‌یانگ را به دست آورد اما بازی نقل‌وانتقالاتی را به بلوگرانا باخت. دیگر بازیکنی که در ویترین آژاکسی‌ها خودنمایی می‌کند ماتیاس دلیخت است. کاپیتان ۱۹ ساله این تیم مورد توجه تیم‌های اروپایی قرار گرفته که در راس این باشگاه‌ها نیز بارسا قرار دارد. جوزب بارتومئو، مدیر تیم بارسا چندین بار از علاقه به جذل او سخن گفت: « نام او قطعا جزو لیست ما است. وقتی بازیکن  با استعدادی به دنیای فوتبال معرفی می‌شود ما چشم از او بر نخواهیم داشت. در مورد دی‌یانگ نمی‌توانستیم صبر کنیم زیرا باشگاه‌های زیادی می‌خواستند او را مال خود کنند.»
اتلتیکومادرید هم دوست دارد تا از پولی که از فروش هرناندز به بایرن به دست می‌آورد دلیخت را بخرد. البته دلیخت تنها گزینه دلخواه سیمئونه نیست و نیکولاس تاگلافیکو هم از ماه فوریه در رادار سرمربی آرژانتینی اتلتیکو قرار گرفته است. سیمئونه شخصا چندین بار با تاگیلافیکو صحبت کرده است. خود تاگلیافیکو می‌گوید: اگر سیمئونه به بازی من علاقه دارد یعنی من کارم را به درستی انجام می‌دهم اما در حال حاضر به آژاکس فکر می‌کنم زیرا باید برای کسب ۳ جام بجنگیم.
بایرن‌مونیخی‌ها اما گزینه دیگری را پسندیده‌اند. بازیکن مراکشی، حکیم زیاش که اخیرا در خط حمله هلندی‌ها فوق‌العاده ظاهر شده جزو گزینه‌های بایرن است. آن‌ها از همین حالا مذاکره را با مبلغ ۳۵ میلیون یورو آغاز کرده‌اند. مهاجم ۲۵ ساله آژاکس که ۲ سال از قراردادش باقی مانده تا امروز ۱۸ گل زده و ۲۵پاس گل به هم‌تیمی‌هایش داده است.
ویسنته رودریگز، استعدادیاب والنسیا هم چندین سفر به هلند داشته تا مزراوی را زیر نظر داشته باشد. مدافع راست ۲۱ ساله آژاکس، والنسیا را در یک‌قدمی خود می‌بیند. او در دفاع عالی کار می‌کند و البته با سانترهایش پاس گل‌های زیادی به هم‌تیمی‌هایش داده‌است.
آندره اونانا، دروازه‌بان با استعداد آژاکس هم اخیرا اعلام کرده دوست دارد روزی به بارسلونا بپیوندد. این دروازه‌بان ۲۲ ساله علی‌رغم سن کمش توجهات زیادی را به خود جلب کرده اما خودش می‌گوید فعلا به قرارددش با آژاکس پای‌بند است.
نکته جالب درباره آژاکس این است، مارک اورمارس، مدیر ورزشی این تیم هم مورد توجه باشگاه‌های اروپایی قرار گرفته است! باشگاه آرسنال دوست دارد تا او را که روزی بازیکن توپچی‌ها هم بوده به لندن بیاورد اما با احتمال زیادی آن‌ها به جای اورمارس با مونچی قرارداد خواهند بست زیرا او دوست صمیمی امری است.