آ اس: پایان کشمکش‌ها در فدراسیون فوتبال اسپانیا

طرفین پس از مدتها با یکدیگر به توافق رسیدهاند. خوزه آنخل ماریا ویار، رئيس اسبق ......

طرفین پس از مدت‌ها با یکدیگر به توافق رسیده‌اند

خوزه آنخل ماریا ویار، رئيس اسبق فدراسیون فوتبال اسپانیا، ظاهرا پذیرفته با کسب سمتی دیگر، داوطلبانه از شکایتش صرف نظر کند.

داستان ویار، فدراسیون فوتبال اسپانیا و دولت این کشور داستان جالبی است. چند ماه پیش ویار به همراه پسر و معاون اقتصادی‌اش در عملیاتی ضد فساد، دستگیر و راهی زندان شد. جرم‌های ویار پولشویی، فساد، تبلیغات غیرقانونی، درآمدهای غیرقانونی و ... تخلفاتی که بلافاصله با برکناری او از ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا همراه شد. علی‌رغم اعتراض او به کنار گذاشتنش، شورای عالی ورزش اسپانیا چندی پیش رسما اعلام کرد که ویار از ریاست فدراسیون فوتبال این کشور خلع می‌شود.

اعتراض ویار و شکایت او به فیفا، باعث شد تا بحث‌هایی درباره احتمال حذف اسپانیا از جام جهانی روسیه به وجود بیاید. ویار در گزارشش به فیفا مدعی شده بود که دولت اسپانیا در تصمیم گیری‌های فوتبالی کشور ورود کرده و آنها قصد دارند به اجبار، او را از ریاست فدراسیون برگنار کنند. فیفا هم که درباره سیاسی شدن فدراسیون‌ها شوخی ندارد، اسپانیا را تهدید به حذف از جام جهانی کرد. حالا به نظر می‌رسد طرفین به اتفاق نظر رسیده‌اند تا این مشکل حل شود.

به گزارش as، گفته می‌شود ویار و نمایندگان فدراسیون سازمان لیگ و دولت اخیرا با هم ملاقاتی داشته‌اند تا ویار دست از تهدیدهایش بردارد. رئيس اسبق فدراسیون فوتبال اسپانیا پیشنهاد ریاست پروژه سیستم VAR را می‌دهد تا به صورت داوطلبانه از ریاست فدراسیون کنار بکشد. خاویر تباس و خوان لوئيس لاریا هم علی‌رغم اینکه گزینه‌های دیگری را برای این پست در نظر داشتند، با این تصمیم موافقت می‌کنند تا قائله ختم به خیر شود

جالب اینجاست که ویار زمانی خودش صراحتا اعلام کرده بود مخالف ورود این تکنولوژی به فوتبال اسپانیاست و دلیلش را هم گرانی تجهیزات اعلام کرده بود. حالا باید منتظر ماند و دید این پروسه به کجا ختم خواهد شد. از قرار معلوم پسر ویار هم در این قضیه پست جدیدی خواهد گرفت!

تگ ها


اخبار روز Campeón de Campeones فوتبال