ابتلای سینیشا میهایلوویچ به سرطان خون +ویدیو

سینیشا میهایلوویچ ستاره سابق یوگوسلاوی امروز اعلام کرد که به سرطان خون مبتلا شده است...

استاد ضربات ایستگاهی حالا با بزرگ‌ترین چالش زندگی‌اش روبه‌رو شده است.
به گزارش مدال، سینیشا میهایلوویچ، سرمربی صرب بولونیا مبتلا به سرطان خون شده است. صبح امروز اعلام شد سینیشا میهایلوویچ، سرمربی اهل صربستان به دلیل بیماری دیگر قادر به ادامه فعالیت خود در تیم بولونیا نیست و وی ساعتی قبل در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد به سرطان خون مبتلا شده است.

اولین بار نام سینیشا میهایلوویچ را در جام جهانی 1998 و پیش از دیدار ایران مقابل یوگسلاوی شنیدیم. آن روزهایی که این پدراگ میاتوویچ بود که می‌گفت اگر دروازه ایران را باز نکنم یک توپ قورت خواهم داد اما ایستگاهی فوق‌العاده سینیشا میهایلوویچ در اواخر نیمه دوم، اولین شکست ما در جام جهانی 1998 را رقم زد.

از آن روز تا روزی که بازی می‌کرد، سینیشا میهایلوویچ در لباس یوگسلاوی، لاتزیو و اینتر بارها و بارها ضربات ایستگاهی از فواصل دور را تبدیل به گل کرده بود و این مدافع - هافبک مدرن، تبدیل به یکی از بهترین بازیکنان اروپای دو دهه قبل شده بود.

اما حالا سینیشا میهایلوویچ مبتلا به بیماری سرطان خون شده و جامعه فوتبال امیدوار است او این یکی ایستگاهی را به قلب سرطان زده و او را نیز مانند همه دروازه بان های بزرگ مغلوب کند.

سینیشا میهایلوویچ گفت: "هنگامی که این خبر را دریافت کردم، یک ضربه واقعی به پیکره من زده شد. مدت‌ها نشسته بودم و گریه می‌کردم زیرا در این شرایط زندگی شما از مقابل چشمانتان عبور می‌کند. البته این ها اشک‌هایی از روی ترس نیستند و من به این بیماری احترام می‌گذارم و با آن روبرو می‌شوم زیرا روش من همیشه اینگونه بوده است.

من نمی‌توانم منتظر بمانم تا به بیمارستان بروم و مبارزه را شروع کنم، به بازیکنانم نیز همین موضوع را گفتم. من به آنها توضیح دادم که ما باید حمله کنیم و به پیروزی برسیم. اگر مجبور شویم دفاع کنیم، مغلوب خواهیم شد. من باید از تاکتیک‌هایم در این نبرد استفاده کنم و بدون تردید در این نبرد پیروز خواهم شد. من به خاطر خانواده ام، فرزندانم و همه کسانی که من را دوست دارند پیروز خواهم شد.

من در طی چند روز اخیر 600 تا 700 پیام دریافت کرده‌ام و از اینکه نتوانستم پاسخ دهم عذرخواهی می‌کنم زیرا من می‌خواستم زمان خودم را صرف از بین بردن افکار منفی کنم تا آماده شوم که نبرد را شروع کنم.

در روزهای اخیر اتفاقاتی دیدم که اشک من را درآورد اما علاقه ندارم کسی به دیدنم آمده و اظهار تاسف کند زیرا حال من خوب است. من شرط می‌بندم شما فکر می‌کردید من یکی از آخرین افرادی هستم که ممکن است بیمار شوم، زیرا من تمرین می‌کنم، من بزرگ و قوی هستم. آزمایشاتی در روز 28 فوریه انجام دادم و همه چیز طبیعی بود. من تا ماه می هر روز آزمایش می‌دادم، همه جا سفر کردم، فوتبال هم بازی می‌کردم و احساس خستگی داشتم اما دردی حس نمی‌کردم و همه چیز طبیعی بود.

پدرم از سرطان رنج می‌برد بنابراین من همیشه به طور مرتب آزمایش می‌دادم. هیچکدام از ما نباید فکر کنیم که اتفاقی برایمان رخ نمی‌دهد. همه ما حس می کنیم که این اتفاق برای من رخ نخواهد داد، اما وقتی خبرش را می‌شنوید ضربه شوکه‌کننده‌ای به شما وارد می‌شود.

امیدوارم پس از اینکه در این نبرد برنده شدم، بتوانم با همه شما صحبت کنم و به این دوره از زندگی نگاه اندازم. متاسفانه هیچ چیزی در زندگی به من هدیه داده نشد و من مجبور بودم برای همه چیز مبارزه کنم، پس من با این بیماری نیز مبارزه خواهم بود."

تگ ها


سرطان خون سینیشا میهایلوویچ سرمربی صربستانی فوتبال جهان بولونیا سری آ فوتبال