ابتلای ۲ فوتبالیست به کرونا در دهکده بازی‌های المپیک

۲ فوتبالیست آفریقای جنوبی اولین کسانی هستند که در دهکده بازی‌های المپیک توکیو به کرونا مبتلا شده اند....

به گزارش "ورزش سه"، سخنگوی کمیته برگزاری بازی های المپیک توکیو ۲۰۲۰ امروز تایید کرد که تست کرونای دو فوتبالیست آفریقای جنوبی مثبت اعلام شده و هر دو نیز در دهکده بازی های المپیک توکیو حضور داشته اند.

به این ترتیب این دو ورزشگار نخستین کسانی هستند که در دهکده بازی ها به کرونا مبتلا شده اند؛ در محلی که به نظر می رسید از لحاظ سرایت ویروس، امن ترین جای ممکن باشد. تابسو مونیان و کامونلو ماحلاتسی دو فوتبالیستی هستند که اکنون باید یک دوره ۱۴ روزه قرنطینه را پشت سر بگذارند.

روزانه وضعیت همه ورزشکاران حاضر در دهکده المپیک کنترل می شود ولی دمای بدن هر دو بازیکن بالا بود و سپس تست PCR آنها مثبت اعلام شد. تست یک عضو دیگر از کاروان آفریقای جنوبی که جزو ورزشکاران نیست نیز مثبت اعلام شده و فعلا این سه نفر تنها کسانی هستند که در دهکده بازی ها به کرونا مبتلا شده اند.

طبق اعلام سخنگوی بازی ها، تا روز شنبه تست ۱۵ نفر دیگر افراد و دست اندرکاران المپیک مثبت اعلام شده بود ولی هیچکدام شان در دهکده بازی ها حضور نداشتند. او از قرنطینه شدن تمامی این افراد خبر داده است.

بازی های المپیک از ۵ روز دیگر رسما شروع خواهد شد. در ۴ روز گذشته در توکیو پایتخت ژاپن، ۱۰۰۰ نمونه تست مثبت کرونا گزارش شده است.

تگ ها


آفریقای جنوبی المپیک توکیو ۲۰۲۰ المپیک