ابراهیم زاده : پرسپولیس استرس داشت ,ذوب آهن خسته بود

مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران در ذوب آهن درباره عملکرد نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا و کیفیت لیگ برتر و لیگ دسته اول صحبت کرد ......
مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران در ذوب آهن درباره عملکرد نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا و کیفیت لیگ برتر و لیگ دسته اول صحبت کرد ...

مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران در ذوب آهن درباره عملکرد نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا و کیفیت لیگ برتر و لیگ دسته اول صحبت کرد.

به گزارش مدال به نقل از منصور ابراهیم زاده در گفت وگو با ایسنا، درباره عملکرد نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا، اظهار کرد: آن طور که من در بازی پرسپولیس و الوحده دیدم به نظرم رسید که در نیمه اول بازیکنان پرسپولیس حواسشان به واکنش هواداران بود، چون وقتی در بازی همزمان، الهلال گل می زد آنها خوشحالی می کردند و این باعث شده بود که پرسپولیسی ها در نیمه نخست با استرس بازی کنند.

او ادامه داد: استرس بازیکنان باعث شد که وقتی دو بر صفر جلو بودند بازی به تساوی کشیده شود اما در نیمه دوم و با توجه به این که الهلال از حریف خود پیش بود، پرسپولیس هم بهتر بازی کرد و حقش بود که برنده شود. بازیکنان انگیزه زیادی برای پیروزی داشتند.

ابراهیم زاده درباره عملکرد ذوب آهن در بازی با الاهلی عربستان هم گفت : من در بازیکنان ذوب آهن احساس خستگی را دیدم. کمتر پیش آمده که ذوب آهن در زمین خودش نتواند خوب دفاع کند. به نظر می رسید که بازیکنان در بازی دیروز (دوشنبه) کمتر به دفاع کردن پرداختند. آنها خسته و فرسوده شده بودند به ویژه این که بازی آخرشان در لیگ برتر بسیار مهم بود، چون باید چهارم می شدند تا بتوانند شانس صعود دوباره به آسیا را داشته باشند.

او ادامه داد: آن چه که در بازی ذوب آهن محسوس بود، احساس خستگی بود وگرنه ذوب آهن همیشه خوب بازی کرده است. حالا این تیم باید فینال جام حذفی را نگاه کند و امیدوار باشد که تراکتورسازی پیروز شود.

ابراهیم زاده که با ذوب آهن سابقه نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا را دارد، درباره عملکرد این تیم در طول فصل شانزدهم لیگ برتر هم گفت : با توجه به مسیری که ذوب آهن از دو سال پیش آغاز کرد انتظار می رفت اکنون شرایط خیلی بهتری داشته باشد. این آرزو و امید اکثر مردم اصفهان بود. اتفاقاتی در درون تیم رخ داد و تغییراتی در کادرفنی ایجاد شد که اینها در کنار آسیب دیدگی چند بازیکن باعث شد ذوب آهن آن طور که می خواست به نتیجه نرسد اما همیشه ذوب آهن خوب بازی می کند.

سرمربی مس کرمان درباره دیدارهای آسیایی امروز (سه شنبه) نمایندگان ایران هم گفت : استقلال خوزستان در خانه و در کنار هوادارانش می تواند موفق باشد. استقلال هم با تیمی از عربستان بازی می کند که شرایطش چندان خوب نیست به نظرم می تواند برابر این تیم پیروز باشد و هر دو نماینده ایران می توانند به مرحله بعد صعود کنند.

او درباره شرایط لیگ دسته یک هم اظهار کرد: بازی در لیگ دسته یک تفاوت زیادی با لیگ برتر دارد. در این لیگ علاوه بر مسائل فنی، باید انگیزه های خاصی داشته باشیم. در نهایت با توجه به این که بازی ها پوشش تلویزیونی زیادی ندارد اگر یک تیم شانس صعود نداشته باشد و در خطر سقوط هم نباشد انگیزه زیادی برای ادامه کار نخواهد داشت.

وی گفت: تیم ما هم همین وضعیت را داشت. در نیم فصل اول مساوی های زیادی داشتیم و کار برایمان سخت پیش رفت. در نیم فصل دوم امتیازات خوبی را جمع کردیم اما اواخر فصل از کورس صعود جا ماندیم و انگیزه تیم ما کم شد. ما امسال از جوانان زیادی استفاده کردیم، چون استراتژی باشگاه این بود که بیشتر از بازیکنان جوان و بومی استفاده کنیم تا هزینه ها هم کمتر شود. البته در کنار آن برای صعود به لیگ برتر تلاش کردیم اما به جز این مورد در سایر برنامه های مان خوب عمل کردیم.

ابراهیم زاده درباره کیفیت لیگ یک در فصل گذشته گفت : چند دلیل می توانم برای اثبات کیفیت لیگ یک بگویم. اول این که جوانان زیادی از تیم های جوانان و امید وارد تیم های لیگ یکی شده اند و دوم حضور مربیانی که بدون توجه به این که لیگ یک است یا لیگ برتر، کار کردند و به آنها خدا قوت می گویم. به مهدی تارتار و علی نظر محمدی هم تبریک می گویم که تیم هایشان به لیگ برتر صعود کردند. در مجموع حضور مربیان در لیگ دست اول تاثیر مثبتی روی تیم ها گذاشت.

او درباره این که برنامه اش برای فصل آینده چیست، گفت : هنوز چیزی مشخص نیست. هیات مدیره باشگاه باید جلسه داشته باشد و بعد از آن نشستی با هم داشته باشیم تا ببینیم برنامه چطور می شود.

ابراهیم زاده در پاسخ به این سوال که آیا از لیگ برتر پیشنهادی دارد یا خیر، گفت : فعلا پیشنهادی ندارم. لیگ تازه تمام شده است  ولی من آماده کار هستم.

سرمربی سابق تیم های ذوب آهن و نفت تهران در لیگ برتر درباره کیفیت فصل شانزدهم  لیگ برتر هم گفت : در این فصل تیم ها جوان تر شده اند و حتی یکی از دلایل موفقیت قهرمان و نایب قهرمان هم حضور بازیکنان جوان در این تیم بود. ذوب آهن و سپاهان هم رو به جوانگرایی آورده اند. حضور این جوانان از نکات مثبت لیگ برتر امسال بود.

او در پایان گفت : دیروز (دوشنبه) روز جوان بود و همه کارهای ما به سود جوانان است. آنها باید ارزش و جایگاه خود را کامل بدانند و حرفه ای تر باشند تا بتوانند نقش خود را به خوبی در جامعه ایفا کنند.