ابقای کومان، خبر خوب و جذابی برای من بود

مربی سابق بارسا خوشحال است که دوستش رونالد کومان فصل بعد نیز سرمربی باشگاه کاتالان خواهد بود....

به گزارش "ورزش سه"، ۵ روز پیش و پس از جلسه هیئت مدیره بارسلونا که با حضور خوان لاپورتا به انجام رسید، در نهایت حکم به ادامه کار کومان داده شد.

لاپورتا در این رابطه گفت:« اعلام می کنم که پس از چند روز تعمق، در نهایت رای به ادامه کار کومان داده شد. از این بابت خوشحالیم که گفت و گوهای انجام شده در نهایت منجر به نزدیک شدن نظرات و رسیدن به یک نقطه مشترک شد.»

به این ترتیب پس از هفته ها گمانه زنی، کومان فصل بعد نیز به کارش ادامه خواهد داد.

خوان کارلوس اونسوئه دروازه بان سابق بارسا که سه فصل دستیار لوئیس انریکه در این باشگاه بود، از ابقای کومان خوشحال است. او و مربی هلندی دوستانی قدیمی هستند.

اونسوئه که در حال مبارزه با بیماری ELA است، در مورد کومان به اسپورت گفت:« ماندنی شدن کومان خبر خوب و جذابی برای من بود. کاری که او فصل گذشته انجام داد، بسیار خوب بود و معتقدم در چالش دشواری که پیش رو داشت،تقریبا موفق عمل کرد.

او عملا در شرایطی که باشگاه ماه ها رئیس نداشت، سخنگوی بارسلونا در داخل و بیرون زمین بود. به اینها باید فشار و استرسی که هر روز در تمرینات و سپس مسابقات با آن درگیر بود را نیز اضافه کرد. کومان توانست بارسایی که در دوران گذار است را به خوبی هدایت کند و تیمش هیجان انگیز بازی می کرد. ماه سپتامبر کسی تصور نمی کرد بارسا بتواند در انتهای فصل، فاتح کوپا دل ری شود و تا هفته ها شانس قهرمانی لالیگا را داشته باشد. نباید کومان را بر اساس دو سه بازی آخر فصل قضاوت کرد.»

اونسوئه ادامه داد:« افسوس که تیم در انتهای فصل کمی افت کرد و لالیگا را از دست داد. اطمینان دارم که فصل بعد نیز ساده نخواهد بود ولی امیدوارم همه چیز خوب پیش برود و اینکه بارسا با کومان یکی دو جام دیگر را نیز ببرد و باعث غرور هواداران شود.»

تگ ها


رونالد کومان فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال