!ابهامی بزرگ برای مردم ;حضور گزینشی-نمایشی زنان

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت- دیدار اول تیم ملی والیبال در هفته دوم لیگ جهانی از دقایقی پیش در سالن آزادی برابر بلژیک شروع شده ......

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت- دیدار اول تیم ملی والیبال در هفته دوم لیگ جهانی از دقایقی پیش در سالن آزادی برابر بلژیک شروع شده. نکته جالب توجه ای که به چشم آمده حضور تعدادی از زنان در بخشی از ورزشگاه آزادی استزنانی که اجازه خریداری بلیت از سایت فدراسیون والیبال را نداشته اند و حالا مشخص نیست چگونه سر از ورزشگاه آزادی درآورده اند. گویا این تعداد بانوان محدود حاضر در ورزشگاه آزادی به طور گزینشی برای حضور در سالن مجوز دریافت کرده اند تا تهدیدات فدراسیون  جهانی والیبال درباره حضور اقشار مختلف جامعه در مسابقات، برای میزبانی ایران خطری نداشته باشد.

پیش از این هم فدراسیون والیبال چنین روش هایی را برای سرپوش گذاشتن روی حق حضور بانوان در ورزشگاه امتحان کرده و اتفاقا با سهل انگاری فدارسیون جهانی به هدف خود رسیده بود. سال های گذشته لیگ جهانی هم که فدراسیون با فشار نهادهای بین المللی روبه رو میشد به طور محدود به بعضی زنان کارمند یا خویشاوند با مسئولان، مجوز حضور در سالن آزادی را میداد و به این ترتیب لیگ جهانی را زیرنظر فدارسیون جهانی به سلامت پشت سر می گذاشت.

حالا دوباره با شروع مسابقات لیگ جهانی در ایران اعتراض ها به حضور نداشتن زنان بالا گرفته و به خواسته ای جدی تبدیل شده. باید دید این حضور گزینشی که بیشتر یک نمایش از بخشی محدود از زنان ایرانی است چه زمانی از طرف فدراسیون والیبال متوقف می شودمدت هاست دولت، وزارت ورزش، معاونت زنان رییس جمهور و یا هیچ نهاد دیگری درباره قوانین ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاه هیچ توضیح شفافی ارائه نمی دهد و این مسئله همچون ابهامی بزرگ برای مردم باقی مانده.

 

تگ ها


اخبار روز لیگ جهانی والیبال والیبال