ابهام درباره صادر نشدن حکم ریاست پولادگر

در حالی که انتخابات فدراسیون تکواندو زودتر از ۶ فدراسیون دیگر برگزار شده اما بهخلاف سایر فدراسیونها هنوز حکم ریاست محمد پولادگر صادر نشده است ......

در حالی که انتخابات فدراسیون تکواندو زودتر از ۶ فدراسیون دیگر برگزار شده اما به‌خلاف سایر فدراسیون‌ها هنوز حکم ریاست محمد پولادگر صادر نشده است.
 در دهمین ماه از سال 1396 انتخابات ریاست 7 فدراسیون برگزار شد و قرار است تا چند روز آینده تکلیف ریاست یکی دیگر از فدراسیون‌ها نیز مشخص شود.
تکواندو، نجات غریق، بوکس، هاکی، والیبال، شنا و چوگان فدراسیون‌هایی بودند که در روزهای گذشته رؤسای خود برای چهار سال پیش‌ِرو را شناختند و این شرایط برای بسکتبال در روز 23 دی ماه رخ خواهد داد.
نکته قابل توجه در این میان زمان صدور حکم ریاست این فدراسیون‌ها از سوی وزیر ورزش و جوانان است. نگاهی به تاریخ برگزاری انتخابات و صدور حکم آنها از سوی مسعود سلطانی‌فر به‌خوبی بیانگر ابهامی است که درباره فدراسیون تکواندو در اذهان شکل گرفته است.
زمان برگزاری انتخابات فدراسیون نجات غریق 4 دی ــ صدور حکم ایلخان نوری 6 دی
زمان برگزاری انتخابات فدراسیون بوکس 5 دی ــ صدور حکم حسین ثوری 6 دی
زمان برگزاری انتخابات فدراسیون هاکی 6 دی ــ صدور حکم بهرام شفیع 10 دی
زمان برگزاری انتخابات فدراسیون والیبال 7 دی ــ صدور حکم احمد ضیایی 10 دی
زمان برگزاری انتخابات فدراسیون شنا 9 دی ــ صدور حکم محسن رضوانی 10 دی
زمان برگزاری انتخابات فدراسیون تکواندو 2 دی ماه (زودتر از سایر فدراسیون‌ها) ــ هنوز حکم محمد پولادگر صادر نشده است.
ماجرا وقتی اهمیت پیدا می‌کند که به اتفاقات و حواشی پیش و روز انتخابات فدراسیون تکواندو توجه کنیم. پیش از انتخابات گفته شد که یک مقام بلندپایه وزارت ورزش به پولادگر فشار آورده که از حضور از انتخابات انصراف دهد، هرچند داورزنی معاون وزیر ورزش این موضوع را رد کرد اما مختار کلانتری نامزد ریاست این فدراسیون در روز برگزاری انتخابات فدراسیون حرف‌هایی زد که این موضوع را تأیید می‌کرد.
کلانتری به‌وضوح از قول وزارت ورزش برای تغییرات در تکواندو حرف زد و گفت که «وزارت ورزش قول داده بود پولادگر تغییر کند اما نظر داورزنی تغییر کرده است». حال صادر نشدن حکم ریاست پولادگر و طولانی شدن این پروسه با توجه به صدور حکم رؤسای سایر فدراسیون‌هایی که انتخابات‌شان دیرتر از تکواندو برگزار شده باعث ایجاد شائبه‌ و حرف‌وحدیث‌هایی شده و برخی اعتقاد دارند جنگی نرم بین وزارت ورزش و فدراسیون تکواندو آغاز شده است.
خبرنگار تسنیم برای پیگیری این موضوع با محمد شروین اسبقیان، مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها تماس گرفت که وی به تسنیم گفت: مورد خاصی در این خصوص وجود ندارد و فکر می‌کنم امروز یا فردا حکم ریاست پولادگر صادر خواهد شد.

تگ ها


اخبار روز تکواندو