ابهام در سرنوشت یوزپلنگ تیم ملی

به گزارش مدال به نقل از شهروند| رونمایی از لباس تیم های ملی مختلف برای جام جهانی که با آدیداس به توافق رسیده اند، فوتبالدوستان ایرانی را به این فکر فرو برده که چرا طرح لباس های تیم ملی ایران به مخاطبان ارایه نمی شود ......

به گزارش مدال به نقل از شهروند| رونمایی از لباس تیم های ملی مختلف برای جام جهانی که با آدیداس به توافق رسیده اند، فوتبالدوستان ایرانی را به این فکر فرو برده که چرا طرح لباس های تیم ملی ایران به مخاطبان ارایه نمی شود. کشورهایی مانند اسپانیا، آلمان، ژاپن، کلمبیا و... از حالا مشخص است در جام جهانی ٢٠١٨ چه لباس هایی بر تن می کنند و در این شرایط خیلی ها منتظر رونمایی از پیراهن تیم ملی ایران هستند.
شایعه اختلاف با آدیداس
در شرایطی که تیم ایران بعد از روسیه میزبان و برزیل سومین تیم راه یافته به جام جهانی بود، این که چرا تا به حال طرح لباس یوزهای ایرانی مشخص نشده، عجیب به نظر می رسد. حتی شایعاتی درباره اختلاف میان فدراسیون فوتبال با شرکت آدیداس برای تولید البسه به گوش می رسید و گفته می شد این شرکت حاضر نیست لباس های ایران را در جام جهانی بدهد. با این وجود مسئولان فدراسیون همه این مسائل را رد و اعلام می کنند به زودی مراسم رونمایی از لباس تیم ملی در جام جهانی برگزار خواهد شد.
واکنش دبیرکل فدراسیون
محمدرضا ساکت، دبیرکل فدراسیون و مدیر تیم های ملی دراین باره گفته است: «از سال گذشته تفاهمنامه ای با شرکت آدیداس منعقد شده بود که پس از مذاکرات رئیس فدراسیون در آلمان با این شرکت، این تفاهمنامه رسما به بخش خاورمیانه ارجاع داده و درنهایت امضا شد. در این مدت، لباس تیم ملی توسط شرکت آدیداس تأمین شد و قرار است در تاریخ ١٠بهمن ماه لباس تیم ملی در جام جهانی به فیفا ارایه شود. در ماه مارس (١٠اسفند تا ١٠ فروردین ٩٧)، طبق برنامه ریزی اعلام شده آدیداس از لباس تیم ملی و همچنین کشورهای تونس و مصر رونمایی می کند. قرارداد نهایی و یک ساله هم در ماه جاری مجددا با آدیداس
 امضا می شود.»
یوزپلنگ چه می شود؟
مدیر تیم های ملی فوتبال همچنین از آماده بودن طرح پیراهن تیم ملی حرف زده و اعلام کرده، برای جلوگیری از کپی رایت و محرمانه بودن آن، منتشر نشده است. در این خصوص موضوع اصلی وجود طرح یوزپلنگ ایرانی روی لباس ها است. فیفا که همیشه با کشورهای تحت حمایت خود مشکلاتی برای زدن طرح غیرفوتبالی روی پیراهن داشته؛ اما همواره با ایران درباره طرح یوزپلنگ همکاری شده است. ساکت در صحبت های خود حرفی درباره یوزپلنگ ایرانی روی پیراهن ایران در جام جهانی نزده؛ اما بعید است فیفا مشکلی با طرح قبلی داشته باشد و احتمالا در جام جهانی روسیه نیز این طرح وجود داشته باشد.

 

تگ ها


اخبار روز ایران فوتبال