ابهام در قرارداد فدراسیون و آدیداس

کمپانی مشهور تولید پوشاک ورزشی آدیداس آلمان اخیرا از طرح پیراهن های ٨ تیم آرژانتین، بلژیک، کلمبیا، آلمان، ژاپن، مکزیک، روسیه و اسپانیا برای حضور در جام جهانی ٢٠١٨ رونمایی کرده است ......

کمپانی مشهور تولید پوشاک ورزشی آدیداس آلمان اخیرا از طرح پیراهن های ٨ تیم آرژانتین، بلژیک، کلمبیا، آلمان، ژاپن، مکزیک، روسیه و اسپانیا برای حضور در جام جهانی ٢٠١٨ رونمایی کرده است.

به گزارش مدال به نقل از روزنامه  شهروند در این باره می نویسد: «آدیداس» در طراحی این پیراهن ها از طرح های قدیمی پیراهن این تیم ها الهام گرفته است و با بهترین کیفیت و زیباترین شکل ممکن لباس ها را در مرحله تولید قرار خواهد داد. در چنین شرایطی اهالی فوتبال ایران دوست دارند بدانند چرا وقتی تیم ملی ایران هم از لباس های آدیداس استفاده می کند، هنوز تکلیف قرارداد فدراسیون فوتبال با این شرکت روشن نشده و آدیداس برای تیم ملی ایران هم لباس طراحی نکرده است؟

آدیداس درجه دو!

مدیران فدراسیون فوتبال در ماه های گذشته و بعد از فسخ قرارداد رسمی با شرکت ایتالیایی جیووا، برای این که کارلوس کی روش را راضی نگه دارند، تصمیم گرفتند باب همکاری با کمپانی بزرگ و معروف آدیداس را باز کنند. در نخستين قدم مهدی تاج و همکارانش از آنجا که تیم ملی در آستانه شروع مسابقات حساس خود در انتخابی جام جهانی بود، اقدام به خریداری لباس هایی با مارک آدیداس از بازار آزاد کردند و لباس های ساده و بدون طرح و فناوری که مارک آدیداس روی آن قرار داشت از بازار آزاد خریداری شد و در اختیار تیم کی روش قرار گرفت.

اصرار عجیب برای خریداری لباس از بازار آزاد

هنوز مذاکرات برای امضای قرارداد بین فدراسیون فوتبال و آدیداس ادامه دارد. در ماه های اخیر جلسات زیادی در آلمان و امارات برای نهایی شدن قرارداد این همکاری برگزار شده و در شرایط کنونی هم مدت هاست که تیم حقوقی دو طرف این مذاکرات در حال بررسی مفاد قراردادی هستند که در آینده ای نزدیک طبق اعلام مدیران فوتبال کشور قرار است در ایران رسما به امضا برسد. فدراسیون فوتبال به دلایلی عجیب و حیرت انگیز تاکنون تمایل داشته تا لباس های آدیداس را از بازار آزاد خریداری کند و قبل از این که با این شرکت به توافق برای امضای قرارداد برسد، اجناس درجه دو آدیداس را از بازار خریداری و تیم ملی هم آن را استفاده کرده است.

هیچ چیز مشخص نیست

در شرایط کنونی هیچ شفاف سازی خاصی درباره زمان عقد قرارداد نهایی و شروع همکاری رسمی فدراسیون فوتبال با آدیداس از سوی مدیریت فوتبال ایران اعلام نشده است. مدیران تلاش می کنند با نهایی کردن این قرارداد مقدماتی را فراهم کنند تا تمامی تیم های ملی از لباس های باکیفیت آدیداس استفاده کنند؛ با این حال معلوم نیست نحوه این توافق به چه شکل خواهد بود و چیزی از نظر مالی هم با این همکاری عاید فدراسیون فوتبال خواهد شد یا خیر! در شرایط کنونی تیم ملی ایران برای خودش لباس خریداری می کند و چون قراردادی به امضا نرسیده آدیداس هم طراحی خاصی برای پیراهن های تیم ملی در جام جهانی در دستور کار خود نداشته است.

 

تگ ها


اخبار روز ایران فوتبال