اتحاد دشمنان خونی؛ لیورپول و یونایتد علیه لیگ برتر

دو باشگاه لیورپول و منچستریونایتد خواستار تغییرات گسترده در رقابت های لیگ برتر انگلیس شده اند....

به گزارش 'ورزش سه"، گزارش روزنامه دیلی تلگراف انگلیس حاکی از آن است که باشگاه لیورپول مجموعه پیشنهاداتی را با عنوان "پروژه بزرگ" به منظور ایجاد تغییرات گسترده در مسابقات لیگ برتر ارائه داده است؛ پیشنهاداتی که می‌تواند فوتبال انگلیس را به طور کلی تغییر دهد. این در حالی است که رقیب و به نوعی دشمن همیشگی لیورپول یعنی منچستریونایتد نیز از آنها حمایت کرده است.

در واقع این یک بسته پیشنهادی ۲۵۰ میلیون پوندی است که به گفته باشگاه لیورپول می توان از آن به عنوان حربه ای نجات‌بخش برای لیگ برتر انگلیس استفاده کرد. همچنین پیش بینی می شود که شش تیم بزرگ لیگ برتر یا همان Big Six نیز به طور جدی از آن حمایت خواهند کرد.

اصلی‌ترین گزینه این بسته پیشنهادی کاهش تیم‌های لیگ برتر انگلیس به ۱۸ تیم خواهد بود. بدین معنا که تیم‌های هفدهم و هجدهم جدول به شکل مستقیم راهی دسته پایین تر می شوند و تیم شانزدهم با تیم های سوم، چهارم و پنجم چمپیونشیپ مسابقات پلی‌آف برگزار خواهد کرد تا دیگر تیم صعود کننده به لیگ برتر مشخص شود.

در واقع به نظر می‌رسد که تیم‌های بزرگ لیگ برتر یعنی لیورپول، منچستریونایتد منچسترسیتی تاتنهام چلسی و آرسنال از تعداد بازی هایی که در حال حاضر انجام می‌دهند نگران هستند و همین موضوع باعث شده که در پی کاهش تیم های حاضر در لیگ برتر باشند. این در حالی است که چند سال دیگر لیگ قهرمانان اروپا به شکل دیگر و البته با فرمت گسترده‌تری برگزار می‌شود و به همین خاطر تیم های انگلیسی به دنبال کاهش بازی های داخلی هستند.

گزینه دیگر موجود در این بسته به حذف رقابت های جام اتحادیه و کامیونیتی شیلد برمی گردد. در مورد جام اتحادیه اما یک گزینه دیگر وجود دارد و آن این است که مسابقات تنها بین تیم‌هایی برگزار شود که در رقابت های اروپایی شرکت نمی کنند.

بند جالب و البته عجیب این پیشنهاد اما به این موضوع برمی‌گردد که در آن خواسته شده که باشگاه‌های بزرگ حاضر در لیگ برتر در صورت نیاز به ایجاد تغییرات و تصمیم گیری های جدید، نقش بیشتری در آنها نسبت به سایر تیم ها ایفا کنند و به نوعی بین شش تیم بزرگ انگلیس و سایر تیم‌ها یک تفاوت بزرگ وجود داشته باشد.

موضوع دیگر به حق پخش تلویزیونی مربوط می شود که خواسته شده هیچگونه مساواتی در این رابطه برقرار نباشد و شش تیم بزرگ لیگ برتر درآمد زایی بیشتری در مقایسه با سایر تیمها در این زمینه داشته باشند.

نکته پایانی به منشور هواداری برمی‌گردد که در آن به نوعی از هوادارانی که برای حمایت از تیم شان به شهر دیگر سفر می کنند یک سری قوانین مالی وضع شده تا به نوعی کمتر با هزینه های سنگین روبرو شوند.

تگ ها


منچستر یونایتد لیورپول