اتحاد هواداران یونایتد و لیورپول؛ یا حالا یا هیچ‌وقت

منچستریونایتد و لیورپول امشب در اولدترافورد به مصاف هم خواهند رفت و انتظار می رود بیش از ۱۰ هزار هوادار معترض بیرون این ورزشگاه تجمع کنند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، هواداران منچستر یونایتد و لیورپول متفق القول بر این باورند که پس از سال ها بالاخره داشتن نماینده در هیئت مدیره بباشگاه ها سرانجام در دسترس آنها است و انتظار می رود که هواداران لیورپول در این هفته با مدیر اجرایی باشگاه بیلی هوگان دیدار کنند و در مورد برنامه هایشان صحبت کنند.

همچنین پس از اعتراضات گسترده علیه خانواده گلیزر، مالکان باشگاه منچستریونایتد، گمان می رود که اکنون بیش از هر زمان دیگری شانس فروش یونایتد از سوی گلیزرها وجود داشته باشد.

منچستریونایتد و لیورپول امروز در میان تظاهرات اعتراض آمیز طرفداران در اولدترافورد دیدار می کنند. گروه های هواداران از هر دو باشگاه، حتی پیش از آنکه جنجال اخیر بر سر سوپرلیگ هواداران را گرد هم بیاورد، سال ها با یکدیگر همکاری کرده اند تا با الگویی که مالکان آمریکایی به باشگاه های انگلیسی تحمیل کرده اند، مبارزه کنند. این دو باشگاه دو عضو اصلی ائتلاف تحت رهبری هواداران بودند که با لابی بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس، نقشی کلیدی در شکست خوردن پروژه سوپرلیگ داشتند.

اگر چه گروه FSG، مالکان لیورپول، به شکل قابل توجهی بیش از گلیزرها با هواداران باشگاه خود در ارتباط بودند و در این زمینه دیالوگ برقرار کردند. به این ترتیب گلیزرها به رهبری جوئل گلیزر، هیچ راهی برای جلب مجدد اعتماد هواداران یونایتد باقی نگذاشته اند.

انتظار می رود بیش از ۱۰ هزار هوادار یونایتد از ساعت ۲ بعد از ظهر در بیرون ورزشگاه اولدترافورد گرد هم آیند و خواستار کنار رفتن روسای آمریکایی این باشگاه شوند. هواداران می خواهند مدل جدیدی جایگزین آنها شود که به هواداران حق مالکیت و حق رأی در اداره باشگاه می دهد.

 حتی در اقدامی پیشگیرانه برگزارکنندگان این تظاهرات قرار است با مسئول کردن عده ای از مجسمه های تاریخی سه‌گانه مقدس منچستریونایتد، جورج بست، دنیس لاو و بابی چارلتون در این تظاهرات ضد گلیزری محافظت کنند.

رهبران تظاهرات از برخی حوادث در اعتراض خودجوش هفته گذشته دچار نگرانی شده بودند. در تظاهرات قبلی عده ای از طرفداران از مجسمه سه‌گانه مقدس یونایتد بالا رفته بودند و شال هایی به رنگ سبز و طلایی را بر روی شانه سه افسانه یونایتد قرار دادند.

اکنون آنها با آگاهی از اینکه جهان چشم به این تجمع دوخته است، قصد دارند تثلیث مقدس را از هر گزندی محافظت کنند.

قرار است بیانیه ای در محکومیت گلیزرها راس ساعت ۳ بعد از ظهر، یک ساعت و نیم قبل از شروع مسابقه، در مقابل این مجسمه قرائت شود.

بست، لاو و چارلتون سه اسطوره مترادف با تاریخ یونایتد هستند که به مت باربی کمک کردند تا پس از سانحه هوایی ۱۹۵۸ مونیخ، این باشگاه را بازسازی کند و ۱۰ سال بعد قهرمان جام اروپا شود.

بیشتر بخوانید:

جهانبخش منتظر بازی مقابل لیدز یونایتد

تمجید فونسکا از ستاره یونایتد پیش از تقابل حساس

 

 

تگ ها


فوتبال جهان لیورپول منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال