اتفاقات داوری دوتیم استقلال و پرسپولیس زیر ذره‌بین کارشناسان

نظرات کارشناسان داوری در مورد قضاوت دو دیدار استقلال – العین و السد - پرسپولیس را مرور می‌کنیم...

نظرات کارشناسان داوری در مورد قضاوت دو دیدار استقلال – العین و السد - پرسپولیس را مرور می‌کنیم

در هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا نمایندگان ایران به مصاف حریفان خود رفتند که انتقاداتی در مورد تصمیمات داوری این دو دیدار مطرح شد.

به گزارش مدال، ابراهیم میرزابیگی کارشناس داوری درباره قضاوت داور کره‌ای در دیدار پرسپولیس و السد اظهار کرد: علی رغم تجربه بالای این داور، به هیچ وجه قضاوت خوبی را از او ندیدیم و اشتباهات زیادی را در این دیدار داشت.

وی ادامه داد: هر دو گل السد در این دیدار آفساید بود که داور در مورد گل اول درست عمل کرد ولی در گل دوم اشتباه کرد. به این ترتیب پرسپولیس از داوری در این دیدار لطمه خورد. همچنین داور این مسابقه می‌توانست در دو صحنه به مهاجم السد کارت زرد نشان دهد و گلزن السد را از زمین اخراج کند. این داور کره‌ای دو پنالتی واضح برای هر کدام از دو تیم را نگرفت و در نتیجه بازی کاملاً تأثیرگذار بود.

محمد ریاحی نیز در خصوص قضاوت داور کره‌ای دیدار تیم‌های السد قطر و پرسپولیس گفت:‌داور کره‌ای بازی امروز واقعاً ضعیف بود و ما زمانی از داوران کشورهای عربی اذیت می‌شدیم اما حالا می‌بینیم برخی از داوران شرق آسیا هم مشکل زیادی دارند.نمی‌دانم کمک داور ویدیویی چقدر هزینه دارد که حتی کشورهای آسیایی این سیستم را راه نمی‌اندازند.

وی ادامه داد: داور بازی امروز دو پنالتی به سود السد نگرفت و یکجا روی ترابی خطا شد که باید به بازیکن قطری کارت زرد می‌داد اما این کار را نکرد. به نظر من داور بازی امروز مغایر با قوانین فیفا قضاوت کرد.

این کارشناس داوری در خصوص گل تیم السد که پرسپولیسی‌ها معتقد به آفساید بودن آن داشتند، تصریح کرد: قانون فیفا می‌گوید اگر بازیکن پاس دهنده با بازیکن ضربه‌زننده در یک خط باشند این گل آفساید نیست. به نظر من در این صحنه گل تیم السد آفساید نبود! چرا که شما باید خط شش قدم را ملاک قرار دهید و می‌بینیم که این دو بازیکن روی یک خط قرار دارند.

سعید مظفری‌زاده درباره قضاوت احمد ابوبکر داور عمانی اظهار داشت: در دقیقه 24 این مسابقه مدافع تیم العین در دفع توپ خود دچار اشتباهات محاسباتی شد و پای بازیکن استقلال زد که داور می‌توانست در این صحنه یک پنالتی به سود استقلال بگیرد.

وی در مورد صحنه گل دوم تیم استقلال که توسط داور آفساید اعلام شد، عنوان کرد: در دقیقه 2+90، کمک داور مسابقه به درستی گل استقلال را مردود اعلام کرد و این گل کاملاً آفساید بود.