اتفاقی که فینال لیگ برتر بسکتبال را داغ‌تر می‌کند

به نظر می رسد فینال لیگ برتر بسکتبال می تواند یک جنگ تمام عیار برای مربیانی باشد که کاندیدای نیمکت تیم ملی هستند ......

به نظر می رسد فینال لیگ برتر بسکتبال می تواند یک جنگ تمام عیار برای مربیانی باشد که کاندیدای نیمکت تیم ملی هستند.
برای اولین بار در چند سال اخیر پتروشیمی با وجود تمام ستارگانی که در ترکیب خود داشت، نتوانست به فینال لیگ برتر بسکتبال برسد. این تیم جنوبی در یک جدال حساس و نفس گیر در نهایت در بازی پنجم نتیجه را واگذار کرد تا امسال برای کسب مقام سوم تلاش کند.
از سوی دیگر مصطفی هاشمی توانست مهرام را که به جز داشتن ۲ بازیکن خارجی بیشتر از بازیکنان جوان بهره می برد، بعد از چند سال به فینال برساند. این تیم تهرانی که یک سالی در لیگ برتر غیبت داشت، در بازگشت به نتیجه قابل قبولی رسیده و شانس خوبی هم برای رسیدن به قهرمانی دارد.
جالب اینکه در سمت دیگر نیمه نهایی هم نتیجه غیرمنتظره ای رخ داد. شهرداری تبریز که با هدایت مهران حاتمی به یک تیم مدعی تبدیل شده بود، برای اولین بار فینال لیگ برتر بسکتبال را تجربه خواهد کرد. این تیم در نیمه نهایی نفت آبادان را شکست داد تا جنوبی ها به رده بندی بروند و جدال برای قهرمانی بین شهرداری تبریز و مهرام باشد.
ماراتن رقابت در فینال و رده بندی از دوشنبه آغاز می شود تا هر تیمی توانست زودتر ۳ پیروزی کسب کند به عنوان قهرمانی و البته سومی لیگ برتر بسکتبال در سال ۹۶ دست پیدا کند.
اتفاق جالبی که بازی های پایانی لیگ برتر بسکتبال را جذاب تر می کند، جدال مربیان برای تصاحب نیمکت تیم ملی است. طبق اعلام رییس جدید فدراسیون بسکتبال باید برای بازی های پیش روی تیم ملی کمیته فنی برای انتخاب سرمربی به جمع بندی برسد.
پیش از این مهران حاتمی در یک سال اخیر با وجود نشستن روی نیمکت تیم های لیگ برتری هدایت تیم ملی را هم برعهده داشته است. برای دوره جدید هم به گفته مسئولان فدراسیون بسکتبال انتخاب مربی ایرانی قطعی به نظر می رسد.
بر همین اساس شاید جنگ اصلی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی بین مربیانی است که هم اکنون برای کسب عنوان سکوهای اول تا سوم لیگ برتر تلاش می کنند. این موضوعی است که جدال مهران حاتمی و مصطفی هاشمی را در فینال جذاب تر خواهد کرد؛ اگرچه مشخص نیست قطعا هر مربی که تیمش روی سکوی قهرمانی قرار بگیرد،‌بلافاصله سرمربی تیم ملی شود.
اتفاقی که البته کمی نگران کننده به نظر می آید، فاصله کم پایان بازی های لیگ تا شروع بازی های تیم ملی است. ملی پوشان اوایل اسفندماه باید مقابل قزاقستان و عراق در مرحله انتخابی جام جهانی بازی های حساسی را برگزار کنند؛ این در حالی است که ممکن است فینال لیگ برتر حتی تا یک هفته قبل از اولین بازی تیم ملی ادامه پیدا کند و این کار مربی جدید را سخت تر خواهد کرد.
هر کدام از این مربیان با نظر فدراسیون روی نیمکت تیم ملی بنشینند، فرصت بسیار کمی برای ۲ بازی پیش رو که از حساسیت بالایی هم برخوردار هستند، خواهند داشت.
باید دید آیا فدراسیون تا زمان پایان لیگ برتر از نام سرمربی جدید تیم ملی پرده برداری می کند یا این اتفاق بعد از اتمام بازی های فینال و رده بندی انجام خواهد شد. بدون شک مهمترین گزینه های داخلی در نگاه اول مهران شاهین طبع، مصطفی هاشمی و مهران حاتمی خواهند بود.

تگ ها


اخبار روز بسکتبال