اتفاقی که مانع از لغو دیدار فردای پرسپولیس و نساجی می‌شود

کارشناس هواشناسی شبکه سوم سیما دقایقی قبل اعلام کرد که احتمالا فردا امکان برگزاری دیدارهای فوتبال در تهران وجود خواهد داشت....

اتفاقی که مانع از لغو دیدار فردای پرسپولیس و نساجی می‌شود

به گزارش خبرنگار مدال، عصر امروز محمد تقی‌زاده معاون امور عمرانی استاندار تهران در جلسه‌ کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر تهران اظهار داشت؛ اجرای کلیه مسابقات ورزشی در روز شنبه در تهران لغو شده است.

این موضوع سبب شد تا سازمان لیگ فدراسیون فوتبال برگزاری دو دیدار فردای تهران یعنی بازی پرسپولیس و نساجی و مسابقه پیکان و تراکتور را نامشخص بداند و اعلام کند تا ظهر شنبه تکلیف این بازی ها مشخص می شود.

در همین زمینه اما اصغری کارشناس مطرح هواشناسی شبکه سوم سیما دقایقی قبل در این شبکه اعلام کرد عصر فردا بادی در تهران شروع به وزیدن خواهد کرد و احتمالا برای برگزاری مسابقات فوتبال مشکلی ایجاد نخواهد شد.

وی همچنین پیش بینی کرد که یکشنبه هوای شهر تهران از روز شنبه آلوده تر شود.

در همین رابطه محمد تقی‌زاده که با یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد عنوان کرد از نظر استانداری تهران تمام رویدادهای ورزشی روز شنبه در سطح استان تهران به دلیل آلودگی هوا باید لغو گردد چرا که علاوه بر ناسالم بودنشرایط  آب و هوایی حضور تعداد زیادی از تماشاگران برای تماشای بازی خود باعث ایجاد ترافیک شده و به افزایش آلودگی هوا می‌انجامد.

صحبت‌های معاون استانداری تهران در حالی از لغو دیدارهای پرسپولیس و نساجی و همین طور پیکان و تراکتور خبر می‌دهد که مسئولان سازمان لیگ معتقد هستند برگزاری مسابقه‌های فوتبال در روز شنبه مشکلی ندارد.

در همین رابطه سهیل مهدی رییس کمیته مسابقه‌های سازمان لیگ روی خط همین برنامه تلویزیونی آمد و عنوان کرد: بر اساس قوانین اگر شاخص آلودگی هوا بیشتر از ۱۷۰ واحد باشد برگزاری مسابقه فوتبال مجاز نیست اما در حال حاضر بر اساس اعلام سایت‌های مرجع شاخص آلودگی هوا عدد ۱۳۰ را نشان می‌دهد و این عدد نیز رو به بهبود است. بنابراین از نظر سازمان لیگ و قوانین بین‌المللی برگزاری مسابقه فوتبال در این شرایط آب و هوایی مشکلی ندارد البته ما نظر نهایی خود را فردا (شنبه) پیش از ظهر اعلام خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید:

دیدار فردای پرسپولیس و نساجی در آستانه لغو قرار گرفت

تگ ها


هفته دوازدهم لیگ برتر پرسپولیس نساجی پیکان تراکتور نساجی مازندران پرسپولیس پرسپولیس نساجی مازندران پرسپولیس-نساجی مازندران ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال