اتفاق جالب و احتمالی درباره پنجره بسته پرسپولیس و خریدهای پشت خط مانده

پیشروی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا باعث شده کار سازمان لیگ برای برنامهریزی مسابقات این تیم در لیگ برتر گره بخورد و به نوعی جدول لیگ بههم بریزد ......

پیشروی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا باعث شده کار سازمان لیگ برای برنامه‌ریزی مسابقات این تیم در لیگ برتر گره بخورد و به نوعی جدول لیگ به‌هم بریزد.

به گزارش مدال و به نقل از ایلنا، از آنجا که سال‌هاست تیمی از فوتبال ایران به فینال لیگ قهرمانان آسیا نرسیده، سازمان لیگ با شرایط عجیبی برای برنامه‌ریزی دیدارهای معوقه نماینده فوتبال ایران در مرحله پایانی لیگ قهرمانان مواجه شده و این مساله وقتی سخت‌تر می‌شود که بدانیم در پایان فصل پاییز تیم ملی برای حضور پرقدرت جام ملت‌ها وارد اردو خواهد شد و قبل از آخرین روز این فصل هیچ مسابقه باشگاهی نباید در آسیا برگزار شود. البته شرایط برای خود پرسپولیس هم سخت خواهد شد و به نظر می‌رسد بعد از بازی با کاشیما باید هر چهار روز یک بار مسابقه بدهد اما این فشردگی هم باعث نخواهد شد تا به‌موقع تعداد بازی‌هایش به بقیه تیم‌ها برسد.

حضور پرسپولیس در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا باعث شد تا بازی این تیم در هفته نهم مقابل پیکان لغو شود. این بازی قرار بود ۲۶ مهر برگزار شود.

 فینالیست شدن پرسپولیس هم بازی هفته یازدهم مقابل ذوب‌آهن را که قرار بود ۱۴ آبان برگزار شود به تاریخی نامعلوم موکول کرد. بازی هفته دوازدهم مقابل سپاهان هم به چنین سرنوشتی دچار شد.

تا اینجای کار سه بازی پرسپولیس لغو شده است و مشخص نیست کی برگزار خواهد شد. از طرفی فراموش نشود پرسپولیس در صورت قهرمانی تاریخی در آسیا فرصت حضور در جام جهانی باشگاه‌ها را هم پیدا می‌کند. در صورت قهرمانی پرسپولیس در آسیا برنامه بازی‌های این تیم به این شرح خواهد بود.

۵ آبان: سایپا- پرسپولیس (هفته ۱۰ لیگ)

۱۲ آبان: بازی رفت فینال

۱۹ آبان: بازی برگشت فینال

۴ آذر: پرسپولیس- تراکتورسازی (هفته ۱۳)

۸ آذر: ماشین سازی- پرسپولیس (هفته ۱۴)

۱۶آذر: پرسپولیس- پارس جنوبی (هفته ۱۵)

۲۴ آذر: شروع جام جهانی باشگاه‌ها

این برنامه نشان می‌دهد سازمان لیگ چاره‌ای ندارد به غیر از اینکه چند بازی پرسپولیس را عقب بیندازد یا لغو کند.

در صورت قهرمانی پرسپولیس برگزاری دیدار این تیم مقابل پارس جنوبی در ۲۱ آذر مقدور نیست. از آنجا که تیم ملی هم در دو تاریخ ۲۴ و ۲۹ آبان دو بازی دوستانه دارد، برگزاری دیدارهای پرسپولیس با پیکان، ذوب‌آهن و سپاهان در چارچوب لیگ و بازی با سپیدرود در یک هشتم نهایی در بازه زمانی ۱۹ آبان تا ۲ آذر امکان پذیر نخواهد بود.

از طرفی به دلیل برگزاری جام ملت‌های آسیا انجام بازی‌های باشگاهی از ۲۹ آذر به بعد ممنوع است.

 کارلوس کی‌روش هم تاکید دارد که پس از برگزاری بازی‌های هفته پانزدهم ملی‌پوشان را در اختیار بگیرد. در واقع قهرمانی پرسپولیس در آسیا باعث خواهد شد سه بازی لیگ و یک بازی جام حذفی این تیم به نیم‌فصل دوم منتقل شود و قهرمان نشدن در آسیا هم دو یا سه بازی پرسپولیس را عقب می‌اندازد.

پرسپولیس اگر قهرمان آسیا نشود و حضور در جام جهانی باشگاه‌ها در برنامه‌اش گنجانده نشود سازمان لیگ می‌تواند از ۱۶ آذر تا شروع اردوی تیم ملی ‌برای پرسپولیس یکی، دو بازی برنامه‌ریزی کند.

 در فاصله ۸ تا ۱۶ آذر هم زمانی است که شاید بتوان یک بازی در آن برگزار کرد. با این حساب قهرمانی پرسپولیس در آسیا، علاوه بر یک افتخار تاریخی دستاورد مهم دیگری هم خواهد داشت و آن هم برگزاری چهار بازی این تیم در نیم‌فصل دوم به جای نیم فصل اول است.

پرسپولیس در نیم‌فصل اول درگیر پنجره بسته است اما در نیم‌فصل دوم می‌تواند از خریدهای جدیدش استفاده کند و انتقال هر بازی از نیم‌فصل اول به نیم‌فصل دوم به دست آوردن یک فرصت مناسب برای این تیم است.

از طرفی انتقال بازی‌های پرسپولیس به نیم‌فصل دوم کار سازمان لیگ را سخت می‌کند. برگزاری ۱۸ بازی لیگ در کنار دیدارهای جام حذفی و آسیایی پرسپولیس کار ساده‌ای نیست. در دوره‌ای که سپاهان هم در جام جهانی باشگاه‌ها حاضر بود این مشکل پیش آمد و حدود چهار بازی این تیم عقب افتاد.

از سوی دیگر جالب اینجاست که سعید فتاحی مسوول کمیته مسابقات سازمان لیگ گفته بود پرسپولیس باید بازی‌های عقب افتاده‌اش را در نیم‌فصل اول برگزار کند.

این مساله در پی اعتراض تیم‌های رقیب مطرح شد چرا که همه می‌دانند پرسپولیس در نیم‌فصل دوم و بعد از پایان محرومیت باشگاه از نقل و انتقالات می‌تواند از بازیکنان جدیدش استفاده کند.

 با این حساب حتی با در نظر گرفتن تاکید فتاحی بر انجام بازی‌ها در نیم‌فصل اول به نظر می‌رسد سازمان لیگ چاره‌ای جز برگزاری این مسابقات در نیم‌فصل دوم نداشته باشد.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال