Banner

اتفاق عجیب در جام‌جهانی بسکتبال؛ تاریخ‌سازی ترکیه مقابل آمریکا

تیم‌ملی بسکتبال ترکیه که روز گذشته در مقابل تیم قدرتمند آمریکا در مسابقات جهانی این رشته به میدان رفت، توانست آماری بی‌نظیر را از خود بر جای بگذارد...

به گزارش مدال، تیم‌ملی بسکتبال آمریکا دومین پیروزی خود در جام‌جهانی این رشته را کسب کرد. بردی سخت و دشوار که حتی آمریکایی‌ها هنوز باور نمی‌کنند چگونه بدست آمده است.
در ادامه بازی‌های جام‌جهانی 2019 بسکتبال که در کشور چین برگزار می‌شود، روز گذشته آمریکا مقابل ترکیه صف‌آرایی کرد و توانست با نتیجه 92 بر 93 این تیم را شکست دهد. این بازی به نوعی تکرار فینال جام‌جهانی 2010 بود، مسابقه‌ای که آمریکا توانست با اختلاف 17 امتیاز ترکیه را شکست دهد.
اما بازی روز گذشته این دو تیم به یکی از سوژه‌های رسانه‌های ورزشی در دنیا تبدیل شد و تعجب آن‌ها را در پی داشت. این امر به این دلیل است که پس از جام‌جهانی 2006 و بعد از 13 سال هیچ تیمی نتوانسته است با اختلاف کمتر از 7 امتیاز از آمریکا شکست بخورد. در 78 بازی که تیم آمریکا در مسابقات جهانی و المپیک به میدان رفته است، تمامی تیم‌های مقابل خود را با اختلاف 7 امتیاز و یا بیشتر شکست داده است.
روزنامه گاردین در گزارش خود درباره این بازی نوشت: آمریکا از دست ترکیه نجات یافت
صفحه سی‌بی‌اس نیز به این نکته اشاره داشت که آمریکا به شکل معجزه‌آسایی توانست ترکیه را شکست دهد.
امریکا با این برد به مرحله دوم مسابقات راه یافت و ترکیه نیز با توجه برد در بازی اول مقابل ژاپن، در صورتی که بتواند جمهوری چک را شکست دهد راهی مرحله بعد خواهد شد.

اخبار مرتبط:

جام‌جهانی بسکتبال؛ پیروزی سخت آمریکا مقابل ترکیه+ نتایج امروز

 

تگ ها


بسکتبال بسکتبال آمریکا بسکتبال ترکیه بسکتبال ترکیه آمریکا تیم‌ــــ‌ملی‌ــــ‌بسکتبال‌ــــ‌ترکیه تیم ملی بسکتبال آمریکا جام جهانی بسکتبال مسابقات جهانی بسکتبال بسکتبال