اتفاق ناخواسته‌ای که به مجیدی لطمه زد/ شرایطی متفاوت با دوران شفر

شرایطی که استقلال برای شروع نیم فصل دوم رقابت های لیگ برتر پیدا کرده عملا به فرهاد مجیدی لطمه خواهد زد....

به گزارش مدال، سرمربی جوان استقلال در شرایطی برای دومین بار هدایت این تیم را برعهده گرفت که نخستین بار پس از نتایجی که وینفرد شفر با آبی پوشان گرفت و نتوانست به کارش ادامه دهد، بلافاصله سرمربی آبی پوشان شد و عملکرد قابل قبولی نیز رقم زد.

همان مقطع نظر کارشناسان این تیم بود که فرهاد مجیدی تیمی را تحویل گرفت که شاکله و استخوان بندی آن همان تیم تحت تفکرات سرمربی آلمانی بود و مجیدی کار سختی برای ادامه راه او نداشت و شاید به نوعی نتایجی که رقم خورد را باید به حساب مرد آلمانی نوشت. 

برخی اعتقاد داشتند که مجیدی در آن مقطع کوتاه چند هفته ای فرصتی برای تاثیرگذاری تفکراتش بر عملکرد فنی آبی پوشان نداشت و تیم با همان تفکرات شفر و تحت هدایت کاپیتان پیشین آبی ها به میدان رفت.

حالا فرهاد در شرایطی برای دومین بار هدایت آبی پوشان را برعهده گرفته که بازهم جانشین یک سرمربی خارجی شده است. با این حال این بار شرایط کاملا متفاوت است و استراماچونی درحالی تیم را ترک کرده که صدرنشین لیگ برتر بوده و از نظر فنی هم در شرایط ایده الی قرار داشت.

بدشانسی مجیدی این است که اگر او بلافاصله تیم استرا را تحویل می گرفت می تواند با همان تفکرات و سوار بر همان موج فنی خوب تیم، کار را جلو ببرد اما حالا با وقفه ای که افتاد و زمان طولانی که استقلال در بازی های رسمی به میدان نرفت، این شانس خوب از بین رفته است. 

مجیدی درحالی باید استقلال را برای دیدار روز 12 بهمن برابر نفت مسجدسلیمان آماده کند که دیدارش با فولاد در لیگ برتر لغو شد و در لیگ قهرمانان آسیا هم فرصت بازی پیدا نکرد و بالای 40 روز از آخرین دیدار رسمی تیمش می گذرد.

در این شرایط نه اثری از تفکرات استراماچونی در تیم مانده و نه اثرری از آن استقلال هماهنگ و هجومی. حالا مجیدی باید بتواند این شرایط را با تفکرات و دانش خودش پیش ببرد و استقلال را آماده حضور در ادامه لیگ و البته جمع مدعیان قهرمانی کند.

بیشتر بخوانید:

عکس‌‌نوشت؛ بلاتکلیف‌ترین کادرفنی تاریخ استقلال!

تگ ها


اخبار استقلال آندره آ استراماچونی فرهاد مجیدی ایران فوتبال